rtcg.me/Mina [ Objavio: O.Z. ]

24. 02. 2020. 20:25   >>  20:41

PORAZ OD FRANCUSKE

"Crveni" pali u posljednjoj četvrtini

Košarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je u gradiću Muleru le Keptif od Francuske 66:85 (12:16, 26:22, 16:20, 12:25), u utakmici drugog kola G grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2021. godine. Uskoro opširnije...

To je prvi poraz crnogorskih košarkaša u kvalifikacijama, nakon startnog trijumfa protiv Velike Britanije 81:74.

Francuska je upisala prvi trijumf, nakon startnog poraza na gostovanju Njemačkoj 83:69.

Loša posljednja četvrtina i svega 12 postignutih poena koštala je crnogorsku selekciju povoljnijeg rezultata u Francuskoj.

Crnogorska selekcija tri četvrtine bila je ravnopravan rival, u 20. minutu imala je neriješen rezultat (38:38), a posljednji put zaprijetila je početkom posljednje četvrtine kada je zaostatak svela na tri poena (62:59).

U nastavku meča uslijedila je dominacija domaćina koji stekao dvocifrenu prednost, koju je do kraja meča uspio da uveća.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Geršon Jabusel sa 15, dok je Mustafa Fal ubacio 12 poena.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Nikola Ivanović sa 24, dok je Marko Todorović dodao 12 poena.

Crna Gora će u nastavku kvalifikacija, 26. novembra, biti gost Njemačke.

TOK MEČA:

4. četvrtina (25:12)

Ivanović ponovo pogađa za tri, Kordnije uzvraća, ali todoriović iz releta ponov smanjuje na minus 3 (62:59).

Ipak, Francuzi vežu pet poena (trojka Butila i zakucavanje Mišinoa) i ponovo odlaze na 5 poena razlike - 67:59.

Fol opet dominira u reketu, Simonvić nemoćan, da bi Mišino postigao lake poene za plus 12 (72:59), 5.33 minuta do kraja utakmice.

Mišino nastavlja seriju domaćih - 76:59. Konačno prekinuta serija, Nikolić precizan za tri poena, a potom i Ivanović, na 2:24 minuta do kraja.

Ivanović je ubjedljivo najefikasniji u našem timu - 23 poena, 5 od 5 za tri.

Francuska ne staje, vezana 4 poena i ponovo je na plus 15 (81:66).

U finišu naši loše organizuju napad, domaći realizuju dvije kontre, za konačnih 85:66.

3. četvrtina (20:16)

Drugo poluvrijeme trojkom otvara Žilijen, a potom Kobs pogađa za dva poena - 43:40. Uslijedila je mini serija domaćih 6:0, i ponovo su se odlijepili - 49:40, pa je Boško Radović primoran da traži tajm-aut.

Griješe "crveni" u napadu i "trikolori" laganim poenima stižu do najveće prednosti večeras - plus 13 (53:40).

Nije uspio Kobs, ali Ivanović prekida seriju Francuza, novom trojkom iz velike daljine - 53:43.

Nikolić uz faul postiže svoje prve poene večeras, a potom realizuje slobodno bacanje za 55:46, na četiri minuta do kraja dionice.

Šehović pogađa za tri poena, a potom i Nikolić, serija 9:0 za rezultatski priključak - 55:52.

Seriju Crne Gore prekida Mbaje, uz faul Nikolića, a potom postiže novi koš za 60:54 na kraju trećče četvrtine.

2. četvrtina (22:26)

Domaći odlaze na plus 11 (23:12), pošto je Autara bio precizan sa linije slbodnih bacanja. a Invernici pogodio za tri poena.

Seriju Francuza prekidaju precizni sšutevi Ivanovića i Bjelice sa linije slobodnih bacanja - 4 poena iz jednog napada (23:16).

Na polovini dionice vezali su "crveni" pet poena, Simonović je pogodio iz ofanzivnog skoka, a Ivanović ubacio novu trojku - 29:23.

Mustafa Fol zadaje probleme našim centrima u reketu, a do sada je psotigao devet poen. Na drugoj strani, Ivanović odgovara trojkom, da bi Popović sa penala smanjio na 33:29, na 2:40 minuta do kraja poluvremena.

I Todorović je bio precizan za tri poena, pa "crveni" prilaze na minus 1.

Na nešto više od minut do odlaska dna pdmora, Crna Gora dolazi do prenodsti - 35:36, pošto je Ilić pogodio na asistenciju Todorocvića. Uzvratili su francuzi trojkom, ali Todorović pogađa za poravnanje - 38:38.

Časang iz teške pozicije za 40:38, rezultat sa kojim se otišlo na odmor..

1. četvrtina (18:12)

Butil postiže trojku, ali Šehović odmah uzvraća na drugoj strani - 3:3. Za skoro pet minuta postgnuto je samo 10 poena, a onda je Popović iz kontre doveo Crnu Goru u prvo vođstvo večeras (5:7).

Nakon izgubljene lopte Popovića, Jabusel završava kontru, da bi poenima Todorovića naša selekcija došla do 8:10.

U posjlednjem minutu Francuzi stižu do plus 6, trojkom Autare i atraktivnim zakucavanjem Jabusela - 18:12, a tim rezultatom je završen prvi dio igre.

Crnogorski košarkaši na startu kvalifikacja pobijedili su Veliku Britaniju 81:74.

Francuska je kao gost izgubila od Njemačke 83:69.

U drugom meču te grupe, u 21 sat u Njukastlu, sastaće se Velika Britanija i Njemačka.