27. 11. 2020. 22:45   >>  23:02 2

DRUGA POBJEDA

Crna Gora bolja od Njemačke, na korak od EP

Muška košarkaška reprezentacija Crne Gore savladala je večeras u Pou Njemačku 80:74 i upisala drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2022. godine. "Crveni" bi pobjedom protiv Velike Britanije izborili plasman na šampionat.

Crna Gora je prethodno pobijedila upravo Veliku Britaniju 81:74, dok je izgubila od Francuske 85:66.

Njemačka je poslije prve četvrtine imala prednost od šest, a na polovini meča svega poen.

Nastavak meča pripao je crnogorskoj reprezentaciji, koja je početkom treće četvrtine došla do vođstva, koje nije ispuštala do kraja.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Džastin Kobs sa 20, dok je Nikola Ivanović ubacio 18 poena.

U njemačkoj reprezentaciji najbolji je bio Robin Bencing sa 21, dok je Andreas Obst dodao 17 koševa.

U drugom meču te grupe Francuska je slavila protiv Velike Britanije 79:56.

Crna Gora će u narednom kolu, u nedjelju u 18 sati, igrati sa Velikom Britanijom.

4. četvrtina

Radončić, pa Zoran Nikolić za plus sedam 64:57. Trojka Bencinga iz teške pozicije 66:62, sedam minuta do kraja. Trojka Kobsa 71:64, 5.17 do kraja meča.

Kobs opet pogađa, sada za dva 75:68. Sjajni Amerkinac nakon prodora donosi plus devet 78:69. Sačuvali smo pobjedu bez problema  u finišu - 80:74.

3. četvrtina

Pet poena Ivanovića na startu 43:41. Radončić za plus četiri 45:41. Obst je vratio stvari u egal 45:45, sredina treće dionice.

Danilo i Zoran Nikolić za vođstvo 51:47. Na seriju "crvenih" 8:0, Njmeci su uzvratili sa pet poena u nizu 55:52. Trojka Bensinga, ali je posljednju riječ u ovoj četvrtini imao Ivanović 59:55.

2. četvrtina

Vranješ nakon kontranapada 24:20. Njemci su u narednom napadu iskoristili dva od tri bacanja. Još jedna trojka Njemaca, sada je precizan Lohart 29:22.

Ivanović je položio, uz faul. Potom je iskoristio dodatno bacanje 29:27, sredina druge četvrtine. Poravnao je Kobs flouterom 29:29. Razigrao se Amerikanac, koš i dodatno bacanje za preokret 32:31.

Trojka Ivanovića, ali uzvraćaju Njemci serijom 4:0 za vođstvo 37:35. Trojka Simonovića 38:38, posljednji minut. Njemci na poluvrijeme idu sa pola koša prednosti 39:38.

1. četvrtina

Vranješ trojkom otvara meč. Nakon koša Njemaca, nova trojka Crne Gore, sada je pogodio Simonović 6:2. Obst je pogodio dvije trojke 8:8, tri minuta igre. Treća trojka Obsta za preokret 11:8, sredina uvodne dionice.

Simonović i Danilo Nikolić vraćaju prednost "crvenima" 12:11. Serija Njemaca 6:0 - 17:12. Kobs je igrom dva plus jedan smanjio na 18:15, dva minuta do kraja četvrtine.

Radončić je smanjio na 20:18, ali su Njemci sa četiri poena u nizu završili četvrtinu 24:18.