Mina/rtcg.me

05. 12. 2020. 21:12 >> 21:47

SEDMI TRIJUMF BARANA

Mornar pobijedio Partizan nakon produžetka

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras u Baru, nakon produžetka, beogradski Partizan 77:76, u utakmici devetog kola ABA lige.

Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, ali Mornar je uspio da se u trećoj četvrtini vrati u meč i da poslije produžetka i stigne do pobjede.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 70:70.

Partizan je imao posljednji napad, ali Nemanja Gordić i Kodi Miler-Mekintajer nijesu bili dovoljni precizni.

To je sedmi trijumf barskog tima u ABA ligi ove sezone, u kojoj ima i jedan poraz.

Mornar su do pobjede vodili Džejkob Pulen sa 19 i Azeja Vajthed sa 16, a dvocifren je bio još Tejlor Smit sa deset poena. Vajthed je postigao sve ključne poene u produžetku, uključujući i odlučujući.

U beogradskom timu, koji nakon gostovanja Baru ima skor od četiri pobjede i pet poraza, najbolji je bio Kodi Miler-Mekintajer sa 21, Nemanja Gordić je ubacio 12, a Markus Pejdž deset poena.

Budućnost Voli će u nedjelju biti gost Crvene zvezde.

U istom terminu, Igokea je na svom terenu pobijedila čačanski Borac 73:71 (21:17, 18:15, 19:21, 15:18).

Najefikasniji kod Igokee je bio Marko Jošilo sa 16 poena, dok je kod Borca Nemanja Todorović postigao 17 koševa.

Igokea je sedma na tabeli sa pet pobjeda i dva poraza, dok je Borac upisao jednu pobjedu i sedam poraza i zauzima 11. mjesto.