S.V. [ Beta ]

15. 10. 2021. 21:02 >> 21:03

CIBONA NEMOĆNA

Partizan slavio u Zagrebu za nastavak pobjedničkog niza

Košarkaši Partizana pobijedili su večeras u Zagrebu ekipu Cibone sa 79:61, u meču četvrtog kola ABA lige.

Srpski tim je do pobjede vodio Zek Ledej sa 24 poena, šest asistencija i pet skokova, dok su Kevin Panter i Rade Zagorac dodali po 10 poena.

Panter je u pobjedi Partizana upisao pet asistencija i tri skoka, dok je Zagorac dodao četiri skoka.

U ekipi Cibone bolji od ostalih bio je Roko Prkačin sa 14 poena i 10 skokova, a Amar Gegić, Nejtan Rivers i Lovro Gnjidić su zabilježili po devet poena.

"Crno-bijeli" su bolje počeli meč, i ubrzo su došli do prednosti 18:4, da bi do kraja prve dionice zadržali vođstvo 22:11.

Cibona je za tri minuta druge četvrtine uspjela da smanji rezultat na pet poena razlike, ali su se gosti ponovo odlijepili 41:27.

Zagrebački tim je do kraja četvrtine serijom 0:10, uspio da priđe na samo četiri poena.

Partizan je tokom cijele treće četvrtine bio u vođstvu, a u završnici je dobrom igrom došao do sedam poena prednosti.

U nastavku "crno-bijeli" su povećavali rezultat, i na kraju su došli do pobjede od 79:61.

Partizan je ostao neporažen u ABA ligi sa sve četiri pobjede, dok je Cibona upisala prvi poraz u ligi.

U sljedećem kolu ABA lige Partizan dočekuje Krku, a Cibona gostuje Studentskom centru.