04. 12. 2013. 20:35   >>  20:37

EVROKUP

Poraz Budućnosti nakon produžetka

Košarkaši Budućnost Volija poraženi su večeras u Podgorici nakon produžetka od Nižnjeg Novgoroda 91:88, u utakmici osmog kola F grupe Eurokupa. Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 79:79 (21:21, 18:15, 20:18 i 20:25).

Podgorički tim ranije je izgubio šanse za plasman u narednu rundu takmičenja, a večeras je doživio šesti poraz.

Nižnji Novgorod, koji je dobio i prvi međusobni duel 83:62, upisao je sedmu pobjedu i praktično obezbijedio nastavak takmičenja u Eurokuou.

Budućnost Voli imala je večeras napad za pobjedu, ali je šut Alekse Popovića za tri poena u posljednjoj sekundi završio na obruču.

Nižnji Novgorod je u većem dijelu meča beča bio u vođstvu, koje je u trećoj četvrtini iznosilo i devet poena (52:43).

Budućnost Voli je u sredinom posljednje četvrtine uspjela da preokrene rezultat i dođe do vođstva, ali nije uspjela da ga sačuva do kraja.

U produžetku ruski predstavnik opravdao je ulogu favorita i zasluženo došao do pobjede.

Najefikasniji u ruskom timu bio je Primož Brezec sa 21, dok je Pol Brendon ubacio 17 poena.

U ekipi Budućnosti, Vladimir Mihailović je ubacio 26, Aleksa Popović 21, a Dželil Akindele 20 koševa.

Utakmica je odigrana bez priustva publike zbog kazne koju je podgorički tim dobio poslije bacanja pirotehničkih sredstava na parket tokom meča sa PAOK-om.

Budućnost će u narednom kolu biti gost mađarskog Fehervara.