P.R. [ Mina ]

21. 12. 2021. 21:53   >>  22:10

EVROKUP

"Plavi" slavili u Burgu, ostali u trci za 1. mjesto

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u gostima francuski Burg 86:82 (22:21, 24:10, 18:25 i 22:26), u utakmici 8. kola B grupe Evrokupa.

Budućnost je upisala šesti trijumf i ostala u trci za prvo mjesto u grupi.

Podgorički tim je nadigrala rivala, u većem dijelu meča imala dvocifrenu prednost, ali je u finišu dozvolila rivalu da smanji zaostatak i pokuša da napravi preokret.

Domaćin je samo jednom vodio 3:2, nakon čega je Budućnost serijom 6:0 povela 8:3, bilo je 12:5(5), u 18. razlika je iznosila deset (41:31), a nakon druge četvrtine 15 poena (46:31).

Sredinom treće četvrtine Budućnost je stekla rekordnih 17 poena (57:41).

Burg je u finišu treće četvrtine smanjio na 64:56, a u 33. minutu zaostatak sveo na tri poena (66:63).

Budućnost je sam finiš odigrala bolje i minut i pet sekundi prije kraja povela 86:78, čime je riješila sve dileme.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Džastin Kobs sa 24, od kojih 13 vezanih poena u posljednjoj četvrtini.

Istakao se i Denis Sili sa 21, dok je Vili Rid dodao 15 poena, uz osam skokova.

Budućnost Voli će takmičenje u Evrokupu nastaviti 12. januara duelom sa Burasasporom u Podgorici.