12. 12. 2013. 09:30 >> 09:36

NBA

Pobjede Minesote i Orlanda

U noći između srijede i četvrtka, odigrano je devet utakmica NBA lige. U pobjedama svojih timova, naši reprezentativci, Nikola Peković i Nikola Vučević, ostvarili su po "dabl-dabl" učinak.

Minesota je kod kuće bila bolja od Filadelfije 106:99, pa sada ima polovičan učinak od 11 pobjeda i poraza.

"Vukove" je do pobjede predvodio Kevin Lav sa 26 poena i 15 skokova. Pratili su ga Riki Rubio sa 21 poenom uz 7 asistencija i Nikola Peković koji je upisao 20 poena i 10 skokova za 38 minuta koliko je proveo na parketu.

U poraženom timu, najviše su se istakli Vroten i Hovs sa po 20 poena, po 16 upisali su Jang i Anderson do ke 13 poena dodao Tarner.

Orlando je u gostima trijumfovao nad Šarlotom "Bobketsima" 92:83 za sedmu pobjedu u sezoni.

Čak sedam igrača "Medžiksa" imalo je dvocifren broj poena. Dejvis je bio najprecizniji u pobjedi sa 17 poena i 12 skokova. Isti broj poena dao je i Nelson uz 7 skokova i 6 asistencija. Nikola Vučević upisao je 12 poena uz 14 skokova i jednu blokadu za 32 minuta provedenih u igri. Po 10 poena dodali su Oladipo, Nikolson i Mor.

Kod domaćina, Henderson je upisao 12 poena, 11 je ubacio MekRoberts do su po 10 dodali Džeferson, Voker i Zeler.