13. 12. 2013. 20:05 >> 20:05

EVROLIGA

PAO se revanširao Lokomotivi, poraz Nantera

Panatinaikos je neočekivano lako slavio na gostovanju Lokomotivi rezultatom 82:63 i tako ostvariio petu pobjedu u Grupi D. Ruski tim, koji je davno obezbijedio plasman u top 16 fazu, doživio je drugi uzastopni poraz. Budiveljnik savladao Nanter 97:87 u posljednjem meču grupe "A", čime su indirektno pomogli Partizanu da u posljednjem kolu sam odlučuje o svojoj sudbini i plasmanu u TOP 16 fazu.

Gosti su meč prelomili u drugoj četvrtini, jer su  taj period igre riješili u svoju korist - 25:7.

Focis, Ukić, Dijamantidis i Kari predvodili su efikasne "zelene" čija je prednost rasla iz minuta u minut. Četa Argirisa Pedulakisa je zadržala visok nivo igre i u nastavku, dok su igrači domaćeg tima uzalud pokušavali da ublaže poraz.

Antonis Focis i Roko Leni Ukić sa po 17 poena bili su najefikasniji kod grčkog velikana.

Jedini "dvocifreni" u blijedom timu Lokomotive bio je Simas Jasaitis sa 13 poena.

Budiveljnik je u svim elementima nadigrao šampiona Francuske.

Ubjedljivo najbolji pojedinac večerašnjeg susreta u Kijevu bio je fenomenalni Darijus Lavrinovič koji je ima samo jedan promašaj! Litavanski internacionalac je ubacio 29 poena (7/7 sa penala, 5/5 za dva i 4/5 za tri poena), 10 skokova i 4 asistencije!

Trijumf Budiveljnika otvorio je vrata Partizanu za plasman u TOP 16 fazu, a crno-bijeli bi pobjedom nad CSKA iz Moskve ovjerili nastavak borbe u elitnom košarkaškom takmičenju.