11. 01. 2014. 23:11   >>  23:15 1

ABA LIGA

Budućnost savladala MZT Skoplje

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici, nakon produžetka, ekipu MZT Skoplja 87:79, u utakmici 16. kola ABA lige.

Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 70:70 (22:17, 15:15, 18:21 i 15:17).

Budućnost Voli se večeras revanširala rivalu za poraz u Skoplju (60:57) i upisala 11. pobjedu ove sezone.

Domaćin je, nakon početnog vođstva gostiju 5:0 i 12:8, serijom 8:0 došao do prednosti od 16:8, u desetom minutu bilo je 20:14, dok je razlika u 18. iznosila 16 poena (37:21).

Makedonski prvak u nastavku serijom 16:0 u 22. minutu uspio je da izjednači, a u 38. i da povede (67:64).

Serijom 6:0 domaćin je ponovo došao do vođstvo 70:67, minut i sedam sekundi prije kraja, ali je Todor Gečevski trojkom izborio produžetke.

Budućnost je imala 17 sekundi za posljednji napad i priliku da dođe do pobjede i u regularnom toku, ali Aleksa Popović nije bio precizan.

U produžetku Budućnost je povela 75:70, bila prisebnija i preciznija za linije slobodnih bacanja i nije dozvolila rivalu da ugrozi novi trijumf, kojim je ostala u trci za četvrto mjesto i plasman na finalni turnir.

Najefikasniji u podgoričkom timu bio je Čedomir Vitkovac sa 20, Dželil Akindele je ubacio 19, a Aleksa Popović 15 poeena.

U makedonskom timu najbolji su bili Todor Gečevski sa 22 i Đorđi Čekovski sa 17 koševa.  Budućnost će u narednom kolu, 18. januara, igrati u Zagrebu protiv Cibone.