27. 08. 2014. 21:50 >> 22:00
27

HOLANĐANI BOLJI

Crna Gora bez Evropskog prvenstva!

Crna Gora je drugi put poražena od Holandije 68:55 u ovim kvalifikacijama, pa će treći uzastopni odlazak na Evropsko prvenstvo ostati samo san! "Lale" potpuno zasluženo idu na šampionat Starog kontinenta, a našoj selekciji ostaju velike brige! Večeras su "crveni" vodili na poluvremenu 33:30, ali je u drugom dijelu uslijedio veliki pad, i u odbrani i u napadu, što su razigrani domaći košarkaši maksimalno iskoristili i ostvarili veliku pobjedu!

Holandija je tako upisala četvrti trijumf i zahvaljujući pobjedi nakon 25 godina ponovo izborila plasman na šampionat Evrope.

Pobjednik duela odlučen je u trećoj četvrtini, koju je domaćin dobio 20:5 i uoči posljendjih deset minuta stekao prednost od 12 poena.

Razlika je početkom posljednje četvrtine iznosila i 16 poena (54:38).

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji najefikasniji je bio Ervin Šlater sa 15, dok je poen manje ubacio Roland Šaftenar

U crnogorskoj selekciji bolji od ostalih bio je Suad Šehović sa 17 koševa.

Tok meča:

Utakmica je počela, prve poene postiže Dragičević. Oudendag je pogodio uz faul, ali nije iskoristio dodatno bacanje 2:2. Suad Šehović iz ugla pogađa trojku 7:5 za "crvene". Šlate vraća stvari u egal 9:9,a ubrzo Oudendag donosi prednost "lalama" 11:9. Sredina prve dionice.

Serija Holanđana 9:0 (13:9), tajm-aut Pavićević. Nastavlja se serija Holanđana, Vilijams sa poludistance 15:9. Holandija je povela 17:9,  a crnu seriju naše selekcije prekinuo je Suad Šehović trojkom 17:12. Još jedna trojka Suada Šehovića! Borisov sa zvukom sirene za preokret 18:17!

Borisov pogađa trojku i na startu druge četvrtine 21:17. Uzvraćaju Holanđani istom mjerom 21:20. Zakucavanje Mihailovića nakon kontre 25:20, tajm-aut Holandija.

Šut je proradio u ovoj utakmici, za razliku od cijelih kvalifikacija, Mihailović je pogodio za tri za plus 6 (28:22). Šlater pogađa sa više od sedam metara, Holandija je prišla na 28:27. Tri minuta do poluvremena. Na poene Ročestija, uzvratio je De Jong.

Četvrta trojka Suada Šehovića 33:29. Do kraja je De Jong bio polovičan sa linije bacanja 33:30 za Crnu Goru na poluvremenu.

Šatenar za izjednačenje 33:33. Vilijams nakon kontre, Holandija vodi 35:33. Nova kontra Holanđana, serija 7:0 37:33. Tajm-aut Pavićevića. Važna trojka Seada Šehovića, uz mnogo sreće je pogodio. Uzvraća Oudendag 40:36. Suad Šehović pravi nesportsku ličnu. Maksimalno su to iskoristili Holanđani 44:36, sredina treće dionice.

Vilijams za plus 10 - 46:36. Pavićević je dobio tehničku grešku, velika kriza u igri naše selekcije. Šaftenar za 48:36, igra u odbrani se gotovo raspala... Mihailović pogađa uz faul. Ali, ne pogađa dodatno bacanje 48:38. Malo više od dva minuta do kraja treće četvrtine. Šaftenar za 50:38. Kraj treće četvrtine, Holandija je ovu dionicu 20:5, baš kao i u Podgorici!

Šlaftenar pogađa trojku za 54:38, teško ćemo se izvući iz ove situacije. Serija naših 4:0, ali još uvijek smo daleko 54:42. Ivanović je promašio za tri, kaznio nas je De Jong iz kontre za 56:42. Pet minuta do kraja.

Šlaftenar pogađa uz faul, al ne koristi dodato bacanje 58:44. Kerazi za 60:47, malo više od tri minuta do kraja, gotovo bezizalzna situacija za naš tim. Održavaju Holanđani bez problema dvocifreno vođstvo 62:51, minut do kraja. Šlater polaže 64:52. Na kraju 68:55, zaslužena pobjeda Holandije!