20. 12. 2014. 23:15 >> 00:11

ABA LIGA

Krki slovenački derbi, Cibona sigurna

Večeras su odigrana četiri meča 13. kola ABA lige, u kojima su pobjede upisale ekpie Ikoge, Cibone, Krke i Zadra.

U prvom meču 13. kola regionalnog takmičenja, Igokea je na svom parketu savladala Mega Leks (70:63). Gosti se nijesu proslavili u Laktašima, u trećoj četvrtini postigli su samo šest poena, a domaćin je pokazao da dobra partija protiv nesavladive Crvene Zvede u prošlom kolu nije slučajnost.

U domaćoj ekipi najbolji je bio Jorović sa 18 poena, po 10 su ubacili Bunić, Katnić i Džons, dok je u ekipi Dejana Milojevića najefikasniji bio Zagorac sa 19 poena.

Cibona je na gostovanju Levskom u Sofiji upisala četvrtu uzastopnu pobjedu (74:64) i tako se vratila se u borbu za plasman na fajnal-for. Od starta meča, gosti iz Zagreba su kontrolisali utakmicu protiv ubjedljivo najslabije ekipe lige.

Prvih 10 minuta su riješili su svoju korist rezultatom 18:12, a do kraja poluvremena uvećali su prednost na 13 poena (38:25). Domaći su se vratili u meč u nastavku, u posljednjoj dionici prišli su na 'minus 4', ali do preokreta nijesu mogli.

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Marin Rozić sa 17 poena, Lalić je dodao 13, dok je u za Levski 14 poena postigao Dimitrov.

Krka je ugostila Olimpiju u slovenačkom derbiju, a slavio je domaćin sa 71:54. Olimpija je, kao i Mega, postigla samo šest poena u trećem dijelu igre, svega 24 u drugom poluvremenu, dok je Krka postigla 27 u posljednjih 10 minuta.

U domaćem timu, Rojc je postigao 16 poena, Joksimović 14, Armsted i Hukić po devet, a goste su predvodili Murić i Omić, koji su ubacili po 11 poena.

Posljednji meč dana odigrali su Metalac i Zadar u Valjevu. Hrvatski tim je slavio nakon produžetka rezutlatom 93:87, a regularni dio meča završen je 77:77.

Crnogorskog šampiona, ekipu Budućnosti, sjutra čeka teško gostovanje Partizanu. Meč u "Pioniru" počeće u 19 sati, uz direktan prenos na Drugom programu TVCG.

ABA liga, 13. kolo:

Subota:

Igokea - Mega Leks 70:63 (22:17, 16:17, 11:6, 21:23)
Levski - Cibona 64:74 (12:18, 13:20, 21:18, 18:18)
Krka - Olimpija 71:54 (13:16, 19:16, 12:6, 27:16)
Metalac - Zadar 87:93 (20:28, 16:27, 18:15, 23:17 - 10:16)

Nedjelja:

17.00 Cedevita - Solnok
19.00 Partizan - Budućnost

Ponedjeljak:

20.30 MZT - Crvena zvezda

Tabela: Crvena zvezda 12-0, Budućnost 10-2, Cedevita 8-4, Olimpija 8-5, Cibona 7-6, Partizan 6-6, Solnok 6-6, Mega Leks 6-7, Krka 6-7, Zadar 6-7, Metalac 4-9, MZT 4-8, Igokea 4-9, Levski 1-12