19. 04. 2015. 21:00   >>  21:19 6

U "MORAČI" ZA EVROLIGU

Cedevita izborila majstoricu

Budućnost je propustila i drugu meč loptu za plasman u finale ABA lige koje donosi Evroligu - Cedevita je slavila 88:85 i izjednačila na 2:2 u seriji. Majstorica se igra u srijedu u Podgorici.

Ekipa Jasmina Repeše je vodila u najvećem dijelu meča, početkom četvrte dionice je imala plus 15, ali su “plavi” do kraja bili u igri. Ipak, Cedevetia je u penal-završnici  sačuvala pobjedu.

“Plavi” su dobili prvu četvrtinu sa 19:18, a domaćin je u drugih deset minutasigao do preokreta i na poluvrijeme je imao četiri poena viška (40-36).

U trećoj četvrtini  domaći su stigli do dvocifrene prednosti 62:51, ali su izabranici Igora Jovovića do kraja tog perioda prišli na 63:55.

Kada je baraća početkom posljednjeg perioda pogodio za 70:55 činilo se da je meč riješe. Ipak, Podgoričani nijesu odustajali in a dva minuta do kraja prišli su na minus šest 77:73.

Ipak, u narednom napadu Ukić je pogodio za tri, a potom je Kuk promašio dva bacanja i bilo je jasno da će Cedevita stići do druge pobjede.

Budućnost je i nakon toga dala sve od sebe da stigne prednost, ali bilo je kasno, u penal završnici domaći su sačuvali prednost.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Roko Leni Ukić i Nemanja Gordić sa po 16, dok je , Stanko Barać meč završio sa 14 poena.

U podgoričkom timu najefikasniji po 13 poena ubacili su Darko Planinić sa 13 i Džej Ar Rejnolds, dok je Nikola Ivanović postigao deset poena.

Meč je počeo.

Planinić pogađa uz faul. Iskoristio je i dodatno bacanje 3:0. Pet vezanih poena Paunića 8:0. Tajm-aut Repeša. Prvi poeni za Cedevitu nakon tri minuta igre, pogodio je Ukić sa poludistance.

Ukić precizan za tri poena, vodi Budućnost 9:5. Ukić je raspoložen, sedmi vezani poen. Bilan je postigao koš uz faul. Precizan Bilan sa penala, vodi Cedevita 10:9.

Zubčić je precizan iza linije 6,75 16:12 za domaće. Budućnost je preokrenula u posljednjem minutu, Ivanović za tri, potom je asistirao Dašiću za 19:18, kraj prve dionice.

Ivanović nastavlja gdje stao u finišu prve četvrtine, Budućnost vodi 21:18. Ukić pogađa za tri, istom mjerom uzvraća Ivanović, pola koša prednosti za Budućnost 24:23. Super raspoložen je Gordić, nova trojka 26:24 vodi domaćin. Tajm-aut Jovović.

Četiri vezana poena Baraća, pa nova trojka Gordića, plus šest za Cedevitu 33:27. Tajm-aut Jovović.

Žganec koš i dodatno bacanje 40:34. Savović je siguran sa penala, a Cedevita ne koristi posljednji napad, kraj prvog dijela 40:36.

Počelo je drugo poluvrijeme. Ukić pogađa za tri sa zvukom sirene, 43:36. Nakon kucanja Planinića, Pilepić pogađa trojku 48:40. Savović je pogodio koš i iskoristio dodatno bacanje. Ali, ubrzo Bilan sa poludistance 52:43. Tajm-aut Jovović.

Ukić nastavlja da sipa, 56:47. Cedevita stiže do dvocifrene prednosti 62:51. Mini serija Budućnosti 4:0 (Rejnolds i Vitkovac) 62:55, posljednji minut treće četvrtine. Kraj treće dionice, Cedevita vodi 63:55, Budućnost je u posljednjem napadu promašila dva puta za tri poena.

Zubčić trojkom otvara četvrtu četvrtinu, sve teže za Budućnost 66:55. Gordić polaže nakon prodora 68:55, tajm-aut Jovović. Barać pod faulom poentira. Ne koristi dodatno, potom Budućnost poenima Planinića i Šehovića smanjuje na 70:59. Tajm-aut Repeša.

Barać za 72:59, pa opet mini serija Budućnosti 72:63. Nešto malo manje od šest minuta do kraja. Kuk za minus sedam 72:65, a onda Zubčić uz mnogo sreće pogađa za tri 75:65. Paunić precizan u šutu za tri 77:70, tri minuta do kraja. Planinić polovičan sa linije bacanja 77:71.

Pilepić je promašio za tri, a Kuk nakon prodora pogađa 77:73, 2.05 do kraja. Ukić iz ugla za tri 80:73, 1.39 do kraja. Kuk je promašio dva bacanja, Budućnost pred porazom.

Ukić polovičan sa penala, prethodno je Gordić bio neprecizan sa linije bacanja. Rejnolds pogađa trojku 81:76, 46 sekundi do kraja. Pilepić siguran sa linije penala 83:76.

Pilepić siguran sa penala. Ivanović iz teške pozicije za tri 85:81. Potom je Rejnolds ukrao loptu i promašio za tri, ali je loptu uhvatio Vitkovac koji je fauliran.

Pogađa oba bacnja 85:83, 19 sekundi do kraja. Gordić koristi oba bacanja, Kuk sa poludistance 87:85, pet sekundi do kraja. Gordić polovičan sa linije bacanja 88:85, fauliran je Ivanović. Ne koristi oba bacanja. Kraj meča, 88:85.