Objavio: F.R. [ Mina ]

EVROPSKO PRVENSTVO 25. 08. 2018. 20:16   >>  19:57 0

EVROPSKO PRVENSTVO

Rajković ponovo četvrta, Ramović šesti u kugli

Crnogorska atletičarka Maja Rajković kao četvrtoplasirana završila je nastup u bacanju kugle na šestom Evropskom prvenstvu za osobe sa invaliditetom u Berlinu.

Ona je u kategoriji F54 bacila kuglu 4,48 metra, što je njen najbolji rezultat u karijeri. Rajković je bila četvrta i u bacanju koplja, a medalju izgubila je u posljednjoj seriji.

Zlato u kugli osvojila je Bjeloruskinja Julija Nezhura (6,10), srebrna je bila Ukrajinka Jana Lebjedeva (5,43), a bronzana Čehinja Eva Kačanu (5,02).

Mirnes Ramović je bio posljednji, šesti u bacanju kugle kategorije F11, sa najboljim rezultatom karijere – 8,66 metara.

Zlato je osvojio Italijan Onej Tapija (12,48), srebro Austrijanac Bil Marinković (11,09), a bronzu Poljak Miroslav Madzija (10,82).

Najbolji rezultat prethodnih dana na EP od crnogorskih takmičara ostvarila je Marijana Goranović, koja je osvojila srebrnu medalju u bacanju kugle u kategoriji F 41 (osobe niskog rasta) sa hicem od 6,56 metara, što je njen najbolji rezultat u ovoj godini.

U bacanju kugle Radmilo Baranin zauzeo je peto mjesto, u kategoriji F34 (bacanje iz stolice), hicem od 8,26 metra, a bio je peti i u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice), sa 20,84 metara, što mu je lični rekord.

Rajković je zauzela četvrto mjesto u bacanju koplja u kategoriji F 54 (bacanje iz stolice), sa novim ličnim rekordom - 10,76 metara.

Miloš Ranitović je bio sedmi u skoku u dalj, u konkurenciji 12 takmičara, u, za njega, novoj kategoriji T13 (osobe sa smetnjama vida), umjesto dosadašnje T12. Skočio je 6,04 metra.

Danilo Gojković je u bacanju koplja u spojenoj kategoriji F33-34 (bacanje iz stolice) zauzeo deseto mjesto sa najboljim rezultatom u karijeri, od 18,73 metara.

Ramović je bio posljednji u bacanju diska u kategoriji F11 (osobe bez vida) sa rezultatom koji je postavio u drugoj seriji, 26,83 metara, što mu je najbolji rezultat u karijeri.

Nastup crnogorskih takmičara na EP u nedjelju će zatvoriti Goranović u bacanju diska, spojenih kategorija F40-41.