[ Mina ]

EP ZA JUNIORE 14. 09. 2018. 16:36   >>  16:17 0

EP ZA JUNIORE

Crnogorski džudisti bez medalje i drugog dana

Crnogorski džudisti bez medalje završili su i drugi takmičarski dan juniorskog prvenstva Evrope u Sofiji.

Jedinu pobjedu ostvarila je Jovana Peković u kategoriji do 70 kilograma.

Ona je u prvom kolu pobijedila Itaijanku Martinu Espzito, dok je u drugom izgubila od Meriam Čanturije iz Gruzije.

Baz pobjede nastup su okončali Nikola Stanišić (do 73), Aleksandar Tomić (do 81), Elma Ličina (do 57 kg) i Tamara Gardašević (do 63 kg).

Stanišić je bio slobodan u prvom kolu, dok je u drugom izgubio od POrtugalca Žoao Fernanda.

Tomić je na startu izgubio od Aslanbega Magomedkerimova iz Estonije, dok je Elma Ličina u prvom kolu bila slobodna, dok je u drugom izgubila od Izraelke Šekid Amihai.

Gardašević je na startu izgubila od Poljakinje Anđelike Šimanske.

U drugom kolu juče je eliminisan Marko Gušić u kategoriji do 66 kilograma.

Na startu takmičenja pobijedio je Bjelorusa Dmitrija Muzhaila, dok je u drugom poražen od Gruzijca Bagratija Niniašvilija, koji je kasnije osvojio bronzanu medalju.

Gušić je ove godine na seniorskom Evropskom prvenstvu osvojio peto mjesto.

Od crnogorskih takmičara sjutra će nastupiti Lazar Ćupić i Novak Ostojić (do 90), Zvezdan Đukić i Stefan Vidaković (do 100 kg).