Žabljak
Umjereno oblačno
15.6 °C
Pljevlja
Vedro
20.9 °C
Herceg Novi
Vedro
24.2 °C
Nikšić
Vedro
18.4 °C
Cetinje
Vedro
30.0 °C
Bar
Vedro
21.9 °C
Podgorica
Vedro
25.1 °C
Ulcinj
Vedro
22.7 °C
Kolašin
Vedro
15.9 °C

Ostali sportovi

Mina [ Objavio: O.Z. ]

ATLETIKA 07. 08. 2019. 13:46   >>  13:46 0

ATLETIKA

Crna Gora na ekipnom prvenstvu Evrope

Atletska reprezentacija Crne Gore učestvovaće 10. i 11.avgusta u Skoplju na ekipnom prvenstvu Evrope-treće grupe, na kojem će se takmičiti 14 selekcija.

Učestvovaće reprezentacije Crne Gore, Srbije, Andore, Jermenije, Azerbejdžana, Bosne i Hercegovine, Albanije, Islanda, Kosova, Moldavije, Sjeverne Makedonije, San Marina, Linhenštajna i Gibraltara.

Takmičenje se održava u 20 muških i 20 ženskih disciplina.

Selektor atletske reprezentacije Crne Gore Osman Erovic, u saradnji sa nacionalnim trenerima:Markom Risticem, Dragom Musicem,Ivom Popovićem i Zoranom Jojicem odredio je spisak učesnika za ovo takmičenje.

Muškarci: 100m:Kristian Subotić (AK Mornar), 200m:Kristian Subotic AK.Mornar), 400m:Edin Erović (AK Jedinstvo), 800m:Aleksandar Miletić (AK Nikšić), 1500:Aleksandar Miletić(AK Nikšić), 3000m :Miloš Dragović (ATK Podgorički maraton), 5000m:Miloš Dragović (ATK Podgorički maraton), 3000m stipl:Goran Petrić (AK Rudar), 110mpr:Dragan Pešić (AK Lovćen), 400m pr:Dragan Pešić (AK Lovćen).

Skok u vis:Dragan Pešić(AK Lovćen), u dalj:Ognjen Vojvodić(AK Mornar), s motkom:Miloš Popović (AK Budućnost), troskok:Jovica Bozović (AK Rudar).

Bacanje kugle:Tomaš Đurović( AK Draževina), diska:Danijel Furtula (AK Nikšić), kladiva:Danijel Furtula ( AK Nikšić), koplja :Amir Papazi (AK Tempo),

4x100m:Kristian Subotić (AK Mornar) ,Emir Ćatović (AK Rudar),Edin Erović (AK Jedinstvo),Dragan Pešić (AK Lovćen), 4x400m:Edin Erović (AK Jedinstvo), Emir Ćatović (AK Rudar), Aleksandar Miletić (AK Nikšić), Dragan Pešić AK (Lovćen),

Žene:100m i 200m-Sara Ratknić (AK Mornar), 400m:Marija Živković (AK Lim), 800m: Marija Živković (AK Lim), 1500m:Vesna Pavlićević (ATK Podgorički maraton), 3000m:Slađana Perunović (AK Nikšić), 5000m:Slađana Perunović (AK Nikšić), 3000m stipl:Slađana Perunović (AK Nikšić), 100 pr, 400m prepone:Ana Mrvaljević (AK Lovćen).

Skok u vis:Marija Vuković (AK Lovćen), u dalj:Ljiljana Matović (AK Dionis), troskok: Ljiljana Matović (AK Dionis).

Bacanje kugle:Kristina Rakočević (AK Nikšić), diska:Kristina Rakočević (AK Nikšić), kladiva:Ana Bošković (AK Tara), koplja: Ana Bošković (AK Tara),

4x100m: Aleksandra Matković (Mornar),Ljiljana Matović (Dionis), Ana Mrvaljević (Lovćen),

4x400m:Marija Živković (AK Lim), Ana Mrvaljević (AK Lovćen), Slađana Perunović (AK Nikšić), Ljiljana Matović (AK Dionis).

Komentari 0

ostavi komentar

Ostavi komentar

Pravila komentarisanja sadržaja Portala RTCG
Poštujući načelo demokratičnosti, kao i pravo građana da slobodno i kritički iznose mišljenje o pojavama, procesima, događajima i ličnostima, u cilju razvijanja kulture javnog dijaloga, na Portalu nijesu dozvoljeni komentari koji vrijeđaju dostojanstvo ličnosti ili sadrže prijetnje, govor mržnje, neprovjerene optužbe, kao i rasističke poruke. Nijesu dozvoljeni ni komentari kojima se narušava nacionalna, vjerska i rodna ravnopravnost ili podstiče mržnja prema LGBT populaciji. Neće biti objavljeni ni komentari pisani velikim slovima i obimni "copy/paste" sadrzaji knjiga i publikacija.Zadržavamo pravo kraćenja komentara.

Da biste komentarisali vijesti pod vašim imenom

Ulogujte se

Novo