[ Mina ]

ISKRA PREUZELA 3. MJESTO 28. 09. 2019. 17:58   >>  19:23 0

ISKRA PREUZELA 3. MJESTO

Titograd zaustavio Sutjesku, Budućnost na minus jedan

Fudbaleri Sutjeske osvojili su bod, dok je Budućnost ostvarila pobjedu u desetom kolu Telekom Prve crnogorske lige.

Sutjeska je u Nikšiću igrala sa OFK Titogradom 1:1.

Ekipa iz Podgorice povela je golom Igora Vukčevića u 54. minutu.

Izjednačio je i postavio konačan rezultat, dva minuta kasnije, Marko Vučić iz Jedanaesterca.

Budućnost je u Pljevljima savladala ekipu Rudara 3:0, a do šeste pobjede došlao je golovima Igora Ivanovića u 11, Aleksandra Vujačića u 12. i Draška Božovića u 26. minutu.

Podgorički tim do šeste pobjede došao je golovima Igora Ivanovića u 11, Aleksandra Vujačića u 12. i Draška Božovića u 26. minutu.

Minimalnu pobjedu upisala je i Iskra, koja je na terenu Trening kampa Fudbalskog saveza savladala Grbalj 1:0.

Strijelac odlučujućeg pogotka, za peti trijumf I treće mjesto bio je Ivan Vuković u 58. minutu.

Bez pobjednika i golova završen je duel Zete i Koma u Golubovcima, dok je Podgorica pred svojim navijačima slavila protiv Petrovca 1:0.

Odlučujući pogodak, za treći trijumf ove sezone, postigao je Nikola Vujnović u 55. minutu.

Tabela: Sutjeska 21, Budućnost 20, Iskra 18, Zeta 17, Titograd 15, Podgorica 13, Kom 13, Rudar 9, Grbalj 6, Petrovac 4.

TROFEJ RADIJA CG: Đorđević na čelu

Fudbaler Grblja, Boban Đorđević sa pet golova vodeći je na listi strijelaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Gol manje postigli su Sava Gardašević iz Koma, Velizar Janketić iz Rudara, Jovan Vujović iz Podgorice i igrači Sutjeske Damir Kojašević, Stefan Nikolić i Marko Ćetković.

Po tri puta u listu strijelaca upisali su se Šaleta Kordić (Podgorica), Mihailo Perović (Budućnost), Žarko Popović (Kom), Goran Vujović (Kom), Igor Ivanović (Budućnost) i Draško Božović (Budućnost).

Prvi trofej Radija Crne Gore, u sezoni 2013/14, osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u narednih pet golgeteri Sutjeske Goran Vujović i Igor Ivanović, igrači Mladosti, Marko Šćepanović i Zoran Petrović i napadač Zete, Nikola Krstović.