RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Sport http://www.rtcg.me/sport/rss.html me http://www.rtcg.me/img/logo.png RTCG - Radio Televizija Crne Gore - Nacionalni javni servis :: Sport http://www.rtcg.me/sport/rss.html CSKA slavio u Atini, Unikaha nadigrala Real http://www.rtcg.me/sport/kosarka/191133/cska-slavio-u-atini-unikaha-nadigrala-real.html Košarkaši CSKA iz Moskve pobijedili su večeras u Atini Panatinaikos sa 75:70 (15:20, 16:9, 20:22, 24:19), dok je Milano u gostima sa 83:82 (22:19, 25:17, 18:20, 18:26) bio bolji od Baskonije, a Malaga je na svom terenu sa 80:75 (20:15, 18:12, 19:25, 23:23) savladala Real Madrid u utakmicama 19. kola Evrolige. ]]>

Utakmica između PAO i CSKA u Atini donijela je mnogo uzbuđenja i neizvjesnosti. Moskovljani su utakmicu uspjeli da prelome tek u posljednjoj dionici, kada su serijom 14:5 stekli osam poena prednosti. Domaćin je imao priliku da se vrati u utakmicu, ali je Serhio Rodriges trojkom minut i po prije kraja riješio pitanje pobjednika.

On je bio najefikasniji u svojoj ekipi sa 21 poenom, dok je Kori Higins dodao 14, a Otelo Hanter ubacio je 12.

U ekipi Panatinaikosa istakao se Nikos Papas sa 14 poena, dok su po 13 dodali Nik Kalates i Tanasis Antetokounmpo.

CSKA je ovo bila 15 pobjeda iz 19 utakmica i trenutno je prvi na tabeli Evrolige, dok je PAO peti sa 12 trijumfa i sedam poraza.

Neizvjesno je bilo i u utakmici između Milana i Baskonije, gdje je gost dvojkom Džordana Tiodora u posljednjoj sekundi došao do trijumfa.

Tiodor je predvodio svoj tim sa 16 poena, osam asistencija i četiri skoka, dok je Endrju Gaudlok takođe postigao 16 poena. U ekipi Baskonije najbolji je bio Tornike Šengelija sa 17 poena i 12 skokova.

Milanu je ovo tek šesta pobjeda iz 19 utakmica i trenutno se nalazi na 15. mjestu Evrolige, dok je Baskonija deveta sa skorom 8/11.

Malaga je u posljednjoj utakmici 19. kola Evrolige na svom terenu nadigrala Real Madrid, koji je pretrpio tek prvi poraz poslije 13 utakmica u svim takmičenjima.

Do pobjede ih je predvodio Rej Mekalum sa 15 poena, jedan manje postigao je Adam Vačinski.
U ekipi Reala najefikasniji bio je Luka Dončić sa 16 poena, dok su Džejsi Kerol i Rudi Fernandes dodali po 10.

Unikaha je sada na deobi devetog mesta s Baskonijom, pošto imaju isti učinak, a Real je četvrti sa 12 pobeda i sedam poraza.

]]>
Remi Herte i Dortmunda http://www.rtcg.me/sport/fudbal/191131/remi-herte-i-dortmunda.html Fudbaleri Herte i Borusije Dortmund igrali su večeras neriješeno 1:1 u prvoj utakmici 19. kola Bundeslige. ]]>

Prvo poluvrijeme utakmice u Berlinu nije donijelo mnogo uzbuđenja, domaćin je imao dvije solidne prilike, ali ih nije realizovao.

Herta je povela golom Selkea u 49. minutu, a remi je potpisao Šinđi Kagava 20 minuta prije kraja.

Dortmund je treći sa 30 bodova, ali bi sjutra u slučaju trijumfa mogli da ga preskoče Šalke, Leverkuzen i Menhengladbah.

Na drugoj strani, Herta je na 11. mjestu, sa 25 osvojenih bodova.

]]>
Danska bolja od Slovenije, preokret Njemaca http://www.rtcg.me/sport/rukomet/191129/danska-bolja-od-slovenije-preokret-njemaca.html Rukometaši Danske savladali su Sloveniju 31:28, dok je Njemačka bila bolja od Češke 22:19, u mečevima 1. kola grupe 2 Evropskog prvenstva. ]]>

Svan je predovdio Dance sa 11 golova, a odlično ga je pratio Mortensen sa šest golova.

Na drugoj strani, Miha Zarabec je bio najefikasniji sa šest pogodaka.

Njemci su otpor Češke slomili u drugom dijelu. Češka je dobila prvo poluvrijeme 10:9, ali je u nastavku došao do izražaja kvalitet "pancera" koji su zasluženo stigli do pobjede

Fat je predovdio prvaka Evrope sa osam golova, a Genshajmer je postigao tri. U poraženom sastavu po četiri gola dali su Zdrahala i Kaspareka.

Danska i Njemačka imaju po četiri boda, Česi dva, dok Slovenci imaju samo jedan.

]]>
Jadran bez problema sa Primorjem http://www.rtcg.me/sport/vaterpolo/191125/jadran-bez-problema-sa-primorjem.html Vaterpolisti Jadran Carina lako i ubjedjljivo su savladali Primorje u gostima 16:7, u meču 8. kola regionalne A1 lige. ]]>

Jadran je furiozno odigrao na početku i poveo sa 3:0.

Primorje je potom prišlo u tri navrata na minus dva (3:1, 4:2, 6:4), ali je Jadran opet "dodao gas", pa je sredinom trećeg dijela stigao do ubjedljivih sedam golova prednosti 12:5.

Sve do kraja bilo je rutinsko odrađivanje posla za tim Vladimira Gojkovića.

Jadran su nosili Marko Petković, Filip Gardašević i Ukropina sa po tri gola. Po dva su dodali Merkulov i Radović, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Vlado Popadić, Dimitrije Kriještorac i Drašković.

]]>
Fenerbahče siguran protiv Efesa http://www.rtcg.me/sport/kosarka/191122/fenerbahce-siguran-protiv-efesa-.html Košarkaši Fenerbahčea pobijedili su večeras u gostima Efes sa 89:84 (24:24, 22:11, 22:22, 21:27) u 19. kolu Evrolige. ]]>

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Bredli Vonamejker sa 18 poena, uz osam asistencija, dok je Melih Mahmutoglu ubacio 16.

S druge strane, u Efesu se istakao Toni Daglas sa 29 poena, a Erik Mekalum je ubacio 18.

Fener je drugi na tabeli Evrolige sa 13 pobjeda i šest poraza, dok je Efes posljednji, 16. sa pet trijumfa iz 19 utakmica.

]]>
Červar kažnjen s 3.000 eura http://www.rtcg.me/sport/rukomet/191119/cervar-kaznjen-s-3000-eura-.html Disciplinska komisija Evropske rukometne federacije (EHF) kaznila je danas selektora Hrvatske Lina Červara s 3.000 eura zbog fizičkog kontakta s bjeloruskim igračem u posljednjem minutu utakmice, prenijela je agencija Hina. ]]>

Do incidenta je došlo u posljednjem minutu jučerašnje utakmice između Hrvatske i Bjelorusije, kada je Červar ušao na teren i tokom napada vukao bjeloruskog igrača Artura Karvatskog.

Červar će odmah morati da plati 2.000 eura, a još hiljadu će morati da plati na kraju prvenstva, ako ne ponovi prekršaj.

Hrvatska je na kraju pobijedila Belorusiju s 25:23 u prvom kolu Grupe jedan druge faze Evropskog prvenstva.

]]>
Budućnost nemoćna protiv Vardara http://www.rtcg.me/sport/rukomet/191114/buducnost-nemocna-protiv-vardara.html Rukometašice Budućnosti poražene su od Vardara u Skoplju 31:24, na trećem turniru Regionalne lige. ]]>

Vardar je od prvog do posljednjeg minuta kontrolisao dešavanja na parketu. Nakon prvih 30 minuta bilo je plus osam za domaću ekipu (19:11), da bi u nastavku vicešampion Evrope rutinski održavao veliku prednost, do konačnih 31:24.

Milena Raičević je bila najefikasnija u "plavom" timu sa šest golova, Branka Konatar je postigla četiri, a po tri su dale Đurđina Jauković i Đurđina Malović.

Vardar su do pobjede nosile Andrea Penezić sa osam, odnosno Aleksandra Lakrabe sa sedam i Jovanka Radičević sa šest pogodaka.

]]>
Vukićević novi trener Ventspilsa http://www.rtcg.me/sport/fudbal/191108/vukicevic-novi-trener-ventspilsa.html Crnogorski trener Dejan Vukićević novi je trener letonskog Ventspilsa. ]]>

Ovo je njegov drugi inostrani angažman, pošto je prije tri godine trenirao moldavsku Dačju.

Vukićević je bio šampion Crne Gore sa Zetom i Mogrenom, a prošle godine je vodio Mladost.

Ventspils ima šest titula prvaka Letonije (2006, 2007, 2008, 2011, 2013. i 2014. godine), a jedini je klub iz te zemlje koji je igrao grupnu fazu nekog evropskog takmičenja.

]]>
Svindal najbolji u Kicbilu http://www.rtcg.me/sport/ostali-sportovi/191104/svindal-najbolji-u-kicbilu-.html Norveški skijaš Aksel Svindal pobijedio je danas superveleslaloma u Kicbilu u okviru Svjetskog kupa. ]]>

Svindal je dominirao u trci, čiji je početak odložen zbog lošeg vremena. Norvežanin je pobijedio s vremenom minut, 30 sekundi i 72 stotinke.

Drugo mjesto osvojio je njegov zemljak Kjetil Jansrud koji je zaostao za 0,50 sekundi, dok je treći bio Austrijanac Matijas Majer sa 0,56 sekundi zaostatka za pobjednikom.

U generalnom plasmanu Svjetskog kupa vodi Austrijanac Marsel Hiršer sa 974 boda, a drugi je Norvežanin Henrik Kristofersen sa 800.

]]>
Gođo pobjednica u spustu http://www.rtcg.me/sport/ostali-sportovi/191087/godjo-pobjednica-u-spustu.html Italijanska skijašica Sofija Gođa pobijedila je danas u spustu, u trci Svjetskog kupa održanoj u italijanskoj Kortini d'Ampeco. ]]>

Gođa je pobijedila sa 1:36,45 minuta i bila je za 0,47 sekundi brža od Amerikanke Lindzi Von, koja je  napravila grešku prilikom doskoka u donjem dijelu staze.

Italijanka je tako ostvarila drugu uzastopnu pobjedu u spustu, nakon što je prošle nedjelje bila najbolja u austrijskom Bad Klajnkirhajmu.

Vodeća u generalnom plasmanu Amerikanka Mikaela Šifrin zauzela je treće mjesto sa 0,84 sekunde zaostatka za pobjednicom.

]]>
Poraz O. Slonovače, prošle Namibija i Zambija http://www.rtcg.me/sport/fudbal/191052/poraz-o-slonovace-prosle-namibija-i-zambija-.html Reprezentacije Namibije i Zambije plasirale su se u četvrtfinale Kupa Afrike za timove sastavljene od igrača iz domaćih liga na turniru koji se igra u Maroku. ]]>

U mečevima B grupe Namibija je savladala Ugandu sa 1:0, dok je Zambija bila bolja od Obale Slonovače (2:0).

To praktično znači da će se Namibija i Zambija u meču koji se igra u ponedjeljak praktično odlučiti ko će biti pobjednik B grupe, dok je duel Obale Slonovače i Ugande bez pretjeranog rezultatskog značaja.

Jedini gol za Namibiju na meč sa Ugandom postigao je Panduleni Nekundi u drugom minutu sudijske nadoknade. Inače, Uganda je od 77. minta igrala sa desetoricom zbog isključenja Timotija Avanđija.

Zambija je bila nešto ubjedljivija protiv Obale Slonovače. Junak meča bio je dvostruki strijelac Augustin Mulenga. Prvi gol je postigao osmom, a drugi u 74. minutu igre.

Prethodno, Maroko i Sudan su kao dvije najbolje reprezentacije iz A grupe postali prvi učesnici četvrtfinala, a danas su na programu još dva meča.

Od 17.30 igraju Libija i Nigerija, a od 20.30 Ruanda i Ekvatorijalna Gvineja.

]]>
Dimitrov i Ribarikova u osmini finala http://www.rtcg.me/sport/tenis/191046/dimitrov-i-ribarikova-u-osmini-finala.html Bugarski teniser Grigor Dimitrov plasirao se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobijedio 32. igrača svijeta Andreja Rubljova iz Rusije poslije četiri seta, 6:3, 4:6, 6:4, 6:4. ]]>

Treći nosilac je u prva dva kola igrao protiv tenisera iz kvalifikacija, a protiv Rubljova je imao nešto teži posao i pobijedio je poslije tri sata i sedam minuta.

Dimitrov će u osmini finala igrati protiv pobjednika duela domaćeg tenisera Nika Kirjosa i finaliste Melburna iz 2008. godine Francuza Žoa Vilfreda Conge.

Slovačka teniserka Magdalena Ribarikova plasirala se u osminu finala pošto je pobijedila Ukrajinku Katerinu Bondarenko sa 7:5, 3:6, 6:1.

Ribarikova će igrati protiv bolje iz meča drugog nosioca Dankinje Karoline Voznijacki i Holandjanke Kiki Bertens.

]]>
Svitolina prvi put u osmini finala http://www.rtcg.me/sport/tenis/191045/svitolina-prvi-put-u-osmini-finala.html Ukrajinska teniserka Elina Svitolina plasirala se dnas u osminu finala Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, pošto je pobijedila sunarodnicu Martu Kostjuk poslije dva seta, 6:2, 6:2. ]]>

Četvrti nosilac pobijedila je 15-godišnju Kostjuk za sat vremena, po veoma toplom vremenu i temperaturi od 42 stepena. To je prvi put da se Svitolina plasirala u osminu finala turnira u Melburnu.

Kostjuk je kao 521. teniserka svijeta počela turnir i postala je najmlađi igrač koji je pobjeđivao u glavnom žrijebu Australijan opena od 1996. i Martine Hingis.

Svitolina će u osmini finala igrati protiv Čehinje Denise Alertove, koja je pobijedila Poljakinju Magdu Linet sa 6:1, 6:4.

Hrvatska teniserka Petra Martić plasirala se u osminu finala pobedom protiv Tajlandjanke Luksike Kumhum 6:3, 3:6, 7:5.

Martić će igrati protiv Belgijanke Elis Mertens, koja je pobijedila Francuskinju Aliz Korne sa 7:5, 6:4.

Britanac Kajl Edmund plasirao se u četvrto kolo pošto je poslije tri i po sata pobijedio Nikoloza Basilašvilija sa 7:6, 3:6, 4:6, 6:0, 7:5.

On će u osmini finala igrati protiv pobjednika duela Italijana Andreasa Sepija i Ive Karlovića iz Hrvatske.

Španac Pablo Karenjo Busta pobijedio je Žila Milera iz Luksemburga sa 7:6, 4:6, 7:5, 7:5. On će u osmini finala igrati protiv boljeg iz duela Amerikanca Rajana Herisona i Marina Čilića iz Hrvatske.

]]>
Kavsima triler u Klivlendu, Embid srušio Boston http://www.rtcg.me/sport/kosarka/191043/kavsima-triler-u-klivlendu-embid-srusio-boston.html Filadelfija je pobijedila Boston sa 89:80 i ostvarila šesti trijumf u posljednjih sedam utakmica. ]]>

Sikserse je predvodio Džoel Embid sa 26 poena, 16 skokova i šest asistencija. Dario Šarić postigao je 16 poena uz šest skokova, a Ti Džej Mekonel 15 poena.

Kajri Irving nije igrao za Boston zbog bolova u lijevom ramenu, a najefikasniji u toj ekipi bili su Al Horford i Markus Moris sa po 14 poena.

Seltiksi su izgubili drugu uzastopnu utakmicu, poslije serije od sedam pobjeda.

Klivlend je pobijedio Orlando sa 104:103. Ajzea Tomas bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 21 poenom, a 11 sekundi prije kraja ubacio je dva slobodna bacanja.

Lebron Džejms u pobijedi je učestvovao sa 16 poena, pet skokova i šest asistencija, a Kevin Lav sa 12 poena i 11 skokova.

U timu Orlanda, koji je izgubio 17. put u posljednjih 19 utakmica, Elfrid Pejton bio je najefikasniji sa 19 poena, a Aron Gordon dodao je 17 poena i 11 skokova.

Portland je pobijedio Indijanu sa 100:86 i ostvario peti uzastopni trijumf na domaćem terenu. Demjan Lilard predvodio je Portland sa 26 poena, pet skokova i osam asistencija, dok je dobru partiju prikazao i Jusuf Nurkić koji je ostvario "dabl dabl" učinak od 19 poena i 17 skokova.

Si Džej Mekalum dodao je 16, a Šabaz Nejpijer 13 poena za Portland, koji je pobijedio Indijanu deveti put uzastopno na svom terenu.

U timu Indijane najefikasniji su bili Viktor Oladipo i Daren Kolison sa po 23 poena. Drugi najbolji strijelac Pejsersa Majl Tarner propustio je petu uzastopnu utakmicu zbog povrede desnog lakta.

]]>
Uhapšen ubica Andresa Eskobara http://www.rtcg.me/sport/fudbal/191018/uhapsen-ubica-andresa-eskobara.html Kolumbijska policija uhapsila je Huana Santjaga Galona Enaa, čovjeka koji je osumnjičen da je 2. jula 1994. godine ubio kolumbijskog fudbalera Andresa Eskobara. ]]>

On je ispalio šest hitaca u Eskobara, nakon svađe ispred jednog noćnog kluba.

Eskobar je nekoliko dana ranije postigao autogol na utakmici Svjetskog prvenstva u SAD, protiv domaćina, čime je Kolumbija eliminisana.

Enao je već jednom bio u pritvoru zbog ovog krivičnog djela, ali nije postojalo dovoljno dokaza koji bi ga označili kao krivca.

]]>
Real u 90. minutu do pobjede http://www.rtcg.me/sport/fudbal/191019/real-u-90-minutu-do-pobjede.html Fudbaleri Real Madrida savladali su Leganjes u gostima 1:0, u prvom meču četvrtfinala Kupa kralja. ]]>

Čovjek odluke bio je Marko Asensio koji je pogodio u 90. minutu.

Zinedin Zidan je izveo kombinovani sastav, nijesu igrali Ronaldo, Benzema, Kasemiro, Kros, Modrić, Isko.

Leganes je propustio nekoliko prilika tokom meča, što je "kraljevski klub" kaznio u završnici.

Asensio je izvanredno reagovao nakon centaršuta Ernadezea i iz prve poslao loptu u mrežu.

]]>
Žalgiris bolji od Valensije, pobjeda Barse http://www.rtcg.me/sport/kosarka/191013/zalgiris-bolji-od-valensije-pobjeda-barse.html Košarkaši Žalgirisa pobijedili su večeras na svom terenu ekipu Valensije sa 86:84 (26:19, 21:12, 16:26, 23:25) u utakmici 19. kola Evrolige. ]]>

Žalgiris je upisao 12. pobjedu i šesti je na tabeli, dok je Valensija na 14. poziciji sa skorom od šest pobjeda i 13 poraza.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aksel Tupan sa 18 poena, Arturas Milakins je dodao 12, a Paulijus Jankunas i Aron Vajt po 11.

Na drugoj strani najbolji je bio Tibor Plajs sa 20 postignutih poena.

Litvanska ekipa u narednom kolu gostuje Panatinaikosu, dok Valensija dočekuje Himki.

Košarkaši Barselone pobijedili su večeras na svom terenu njemački Bamberg sa 81:66 (18:15, 26:19, 15:18, 22:14).

Nakon 19 odigranih utakmica, obje ekipe imaju po sedam pobjeda i 12 poraza.

Rakim Sanders je vodio Barselonu do pobjede sa 17 poena, dva manje je ubacio Toma Ertel, dok je Ante Tomić postigao 13.

U ekipi Bamberga najefikasniji je bio Maodo Lo sa 14 poena, dok su Leon Radošević i Dorel Rajt postigli po 12.

Barselona u narednom kolu gostuje Fenerbahčeu, dok Bamberg ide u goste moskovskom CSKA.

]]>
Hrvatska u dramatičnoj završnici do pobjede http://www.rtcg.me/sport/rukomet/191017/hrvatska-u-dramaticnoj-zavrsnici-do-pobjede.html Rukometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras u Zagrebu selekciju Bjelorusije sa 25:23 (15:12) u prvom kolu druge faze Evropskog prvenstva. ]]>

Hrvatska sada ima četiri boda u Grupi I, dok je Bjelorusija i dalje bez bodova.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Luka Stepančić i Marko Mamić sa po pet golova, Luka Cindrić je postigao gol manje, a Zlatko Horvat je meč završio sa tri pogotka.

U redovima Bjelorusije najbolji je bio Andrej Jurinok sa šest golova.

Hrvatska je kontrolisala utakmicu, ali je u samoj završnici dozvolila Bjelorusima da se vrate u meč i umalo domaćin šampionata Evrope nije ostao bez boda.

Bjelorusija je imala loptu na minut i po prije kraja, nije pogodila, a onda je nešto više od minut prije kraja pogodio Cundrić za 24:23. Rukometaši Bjelorusije nijesu iskoristili posljednji napad, a Marko Kopljar je nakon toga samo potvrdio pobjedu Hrvatske.

Hrvatska u narednom meču Grupe I igra protiv Norveške, a Bjelorusija protiv Švedske.

Rukometaši Norveške su ranije danas pobijedili Srbiju sa 32:27.

]]>
Treći uzastopni poraz Zvezde http://www.rtcg.me/sport/kosarka/191015/treci-uzastopni-poraz-zvezde.html Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Tel Avivu od ekipe Makabija sa 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23) u utakmici 19. kola Evrolige. ]]>

Crveno-bijelima je ovo bio treći uzastopni poraz u Evroligi, a ukupno 12, dok Makabi sada ima skor od deset pobjeda i devet poraza.

Izraelski tim je do pobjede vodio Pjer Džekson sa 22 poena, Aleks Tajus je dodao 15, a Diandre Kejn 14.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Milko Bjelica sa 13 poena, Tejlor Ročesti i Matijas Lesor su postigli po deset, a Nemanja Dangubić devet poena.

Makabi je od početka utakmice imao prednost, da bi na početku druge četvrtine stigao i do plus 10 (28:18). Da stvari budu još gore po crveno-bijele, u tim momentima povrijedio se Džejms Feldin i više se nije vraćao na teren.

Domaća ekipa je sjajnom serijom u finišu četvrtine stigla do maksimalnih 18 poena prednosti (47:29).

Ta prednost je na startu drugog poluvremena iznosila i 21 poen, ali je onda uslijedila mnogo bolja igra beogradskog tima i serija od 10:0 (50:39).

Izabranici Dušana Alimpijevića su, nakon trojke Davidovca, prišli i na sedam poena zaostatka, ali su nakon toga propustili nekoliko prilika da se i potpuno vrate u meč.

Na posljednji odmor otišlo se sa 12 poena prednosti za Makabi, a domaći tim je do kraja kontrolisao igru i čuvao prednost.

]]>
Borac pao na Cetinju http://www.rtcg.me/sport/kosarka/191008/borac-pao-na-cetinju.html Košarkaši Lovćena savladali su Borac iz Čačka na svom terenu 82:78 u 14. kolu druge ABA lige. ]]>

Lovćen je upisao sedmu, a četvrtu uzastopnu pobjedu, dok je Borac pretrpio četvrti poraz.

Cetinjani su nakon prvog dijela imali osam poena minusa, da bi u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje.

U trećoj četvrtini su preokrenuli, a onda u neizvjesnoj završnici sačuvali trijumf.

Lovćen je predvodio Popović sa 27 poena, dok je Albijanić ubacio 17.