07. 02. 2016. 18:23 >> 08:45
3

RAZBILE MIDTJILAND

Budućnost čekirala kartu za četvrtfinale

Rukometašice Budućnosti lako i ubjedljivo su savladale Midtjiland u gostima 28:18 i izborile plasman u četvrtfinale Lige šampiona. "Plave" su tako ostale na vrhu tabele koji dijele sa Đerom sa 11 bodova.

Pobjeda u Ikastu niti jednog trenutka nije došla u pitanje, a izabranice Dragana Adžića nije poremetilo ni to što su od 20. minuta igrale bez isključene Marte Žderić.

”Plave” su povele golom Mehmedović, a danski tim je preokrenuo preko Alm i Jensen 2:1 i to je bilo jedino vođstvo Midtjilanda na meču..

Usljedila je serija 4:0 za prednost 5:2 u 11. minutu. Devet minuta kasnije Žderić je dobila direktan crveni karton, nakon što je u pokušaju da prekine kontru napravila faul nad Augustesen. Tako je šansu dobila mlada Ljubica Nenezić.

Domaće su prišle na samo gol zaostatka (7:6), ali su "plave" nakon toga dodale gas i napravile seriju 4:1 za ”plus četiri” (11:7) u 25. minutu.

Četiri gola prednosti, izabranice Dragana Adžića imale su i na velikom odmoru – 13:9.

Budućnost je meč prelomila u periodu od 36. do 39. minuta, kada su u seriji 4:0, redom pogađale Neagu, Bulatović, Irman i Cvijić, za 19:11.

Do kraja meča jedina dilema bila je razlika sa kojom će naš tim dobiti meč. Na kraju, plus 10 28:18.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bila je Katarina Bulatović sa sedam, Kristina Neagu je postigla šest, a gol manje Neli Irman.

U danskom timu najbolja je bila Joana Alm sa pet pogodaka.

Pobjede u drugoj grupi u ovom kolu juče su ostvarile rukometašice Đera i Vardara. Đer je pred svojimnavijačima savladao Bukurešt 28:22, dok je Vardar u Skoplju trijumfovao u duelu sa švedskim Savehofom 37:25.

Budućnost će u četvrtom kolu, 14. Februara u Podgorici, ugostiti Đer.