14. 02. 2016. 20:37 >> 22:03
3

BLIZU PRVOG MJESTA

Budućnost u finišu slomila Đer

Rukometašice Budućnosti savladale su Đer u "Morači" 25:22, u utakmici četvrtog kola Glavne runde Lige šampiona. "Plave" su tako napravile veliki korak ka prvom mjestu u grupi, pošto sada imaju dva boda više od mađarskog tima i bolji međusobni skor (Đer je dobio prvi meč 22:20).

To je treći uzastopni trijumf podgoričkog tima u Glavnoj rundi, nakon startnog poraza u Đeru.

Slavio je i u duelima sa Vardarom 31:19 i Midtjilandom 28:18.

Đer je doživio prvi poraz, nakon tri startna trijumfa.

Budućnost je večeras povela na startu 3:0, u osmom minutu bilo je 5:1, dok je u 14. razlika iznosila šest golova (8:2).

Đer je serijom od 4:0 zaostatak smanjio na 8:6 u 21, a nakon pogotka Majde Mehmedović (9:6) sa nova četiri uzastopna pogotka prvi put došao u vođstvo (10:9) u 27. minutu.

Gostujući tim još dva puta imao je minimalnu prednost (11:10 i 12:11), ali je poluvrijeme završeno neriješeno (12:12).

Nastavak meča donio je bolju igru Budućnosti, koja je serijom 6:0 u 43. minutu povela 20:14 i činilo se tada riješila sve dileme.

Đer je još jednom uspio da se vrati u meč i u 52. minutu zaostatak svede na gol (21:20), ali ne i da izjednači, iako je imao tri napada da to realizuje.

Golovima Dragane Cvijić i Katarine Bulatović crnogorski prvak je ponovo stekao tri gola (23:20) i riješio sve dileme.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem se golu istakla Marta Žderić sa 16 odbrana, bila je Dragana Cvijić sa šest, Katarina Bulatović je postigla pet, dok su sa po četiri gola meč završile Majda Mehmedović i Neli Irman.

U mađarskom timu, koji je doživio prvi poraz nakon tri startna trijumfa u Glavnoj rundi, najbolja je bila Eduarda Amorim sa šest pogodaka.

Budućnost će u petom kolu, 21. februara u Skoplju, biti gost Vardara.

Tok meča.

Kraj meča.

25:22 Đer je pogodio...

25:21 Cvijić stavlja tačku na "i".

24:21 Cvijić, kontranapad, dva i po minuta do kraja. Loke je isključena na dva minuta.

23:21 Knedlikova.

23:20 Bulatović, sedam metara.

22:20 Cvijić sa crte, pet minuta do kraja.

21:20 Gol Đera nakon kontre...

21:19 Suland, sedam metara.

21:18 Amorim.

21:17 Knedlikova.

Cvijić je isključena na dva minuta.

21:16 Bulatović, devet metara, 45. minut.

20:16 Kovačic.

20:15 Knedlikova.

20:14 Cvijić, sada sa crte.

19:14 Cvijić, kontra.

18:14 Bulatović.

17:14 Mehmedović, nova majstorija.

16:14 Majstorski gol Mehmedović sa krila.

9:8 Loke.

9:7 Loke, sedam metara. Isključena je Ahruk na dva minuta.

Meč je počeo.

Đer je prvi međusobni duel, na startu glavne runde, pred svojim navijačima dobio 22:20 i prekinuo seriju rivala od godinu i deset mjeseci bez poraza.

Savladao je i Savehof 26:18 i Bukurešt 28:22.

Budućnost je nakon startnog poraza u Đeru trijumfovala u duelu sa Vardarom 31:19 i Midtjilandom 28:18.