05. 12. 2016. 22:30 >> 23:55
14

RAVNOPRAVNO SA DANKINJAMA

Minimalan poraz borbenih "lavica"

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Danske 21:22 (11:14) u utakmici prvog kola C grupe Evropskog prvenstva u Švedskoj.

Podmlađeni tim Dragana Adžića ostavio je odličan utisak protiv favorizovane Danske i u našem stručnom štabu mogu biti zadovoljni prikazanom borbenošću i igrom.

Mogle su "lavice" pobjedom da započnu šampionat Evrope, ali su iskusne Dankinje uspjele da riješe meč u svoju korist i to golom iz sedmerca u posljednjem minutu.

Falilo je golova Đurđine Jauković i odbrana Marine Rajčić, ali su debitantkinje na velikim takmičenjima, predvođene iskusnim igračicama, pokazale da mogu da igraju na velikoj sceni.

Naša selekcija je na startu povela 1:0, potom i 2:1, golovima Itane Grbić i Suzane Lazović, ali je Danska potom iskoristila konfuziju u našim redovima i sredinom poluvremena preuzela kontrolu i došla do pet golova prednosti (4:9), a najveću prednost imala je u 23. minutu - 7:13.

u finišu poluvremena, "lavice" predvođene Milenom Raičević uspjele su da smanje zaostatak. Raičević je prvo smanjila na 8:13, potom je pogodila i Grbić, da bi Majda Mehmedović u posljednjim minutima poluvremena realizovala dva sedmerca za pristojnih tri gola razlike. Igračica Bukurešta propustila je šansu u posljednjem minutu pred odlazak na odmor da iz trećeg sedmerca u dva minuta dovede naš tim na 'minus 2'.

Na startu drugog poluvremena Raičević je bila nezaustavljiva, postigla je četiri od prvih pet golova naše selekcije u nastavku (dva iz sedmerca) i tako režirala preokret - 17:16 u 41. minutu.

Uslijedila je mini serija Dankinja od tri gola (17:19), ali su "lavice" zahvaljujući majstorijama Majde Mehmedović sa krila i pogotkom iz prodiora Raičević došle do novog izjednačenja u 50. minutu (20:20).

Danska je uz dosta sreće povela (lopta od bloka ušla u gol), a naše rukometašice su nakon dosta grešaka u napadu uspjele da izjednače preko Đurđine Malović, na nešto više od minut i po do kraja meča.

U posljednjih deset minuta iskustvo danskih rukometašica je presudilo.

Borbena igra u odbrani držala je naš tim u igri, ali Danska je ipak u posljednjem minutu iz sedmerca postigla gol za pobjedu, dok Crna Gora nije uspjela da organizuje posljednji napad na najbolji način.

Najefikasnije u našoj selekciji bila je Milena Raičević sa sedam golova, a rukometašici Budućnosti pripala je nagrada za igračicu utakmice.

Pet golova postigla je Mehmedović, po tri Đurđina Malović i Suzana Lazović, dva Itana Grbić, a jedan Jelena Despotović.

Junakinja Danske je Jorgensen, ne samo što je 40 sekundi prije kraja postigla gol iz penala za pobjedu, već i što je sa devet golova iz dest pokušaja, bila najveća prevaga na tasu u korist Danske.

U prvom meču naše grupe, rukometašice Češke iznenadile su Mađarice i slavile sa 27:22 (13:10).

Naredni meč Crna Gora igra u srijedu protiv Češke.

TOK MEČA:

21:22 Jorgensen iz semderca na 40 sekundi do kraja

21:21 Malović postiže gol za izjednačenje na nešto više od minut i po do kraja meča

20:21 Jorgensen uz dosta sreće postiže gol, nakon što je lopta pogodila blok naše odbrane (52.min)

20:20 Mehmedović sa krila, iz gotovo mrtvog ugla (50.min)

19:20 Raičević nakon solo akcije (49.min)

18:20 Jorgensen pogađa iz sedmerca uz isključenje Grbić (47.min)

18:19 Mehmedović sa krila (46.min)

17:19 Tri vezana gola Dankinja,  Jorgensen pogađa (45.min)

17:18 Hansen (44.min)

17:17 Nilsen poravnava (42.min)

Klikovac je isključena, Danska ima igračicu više.

17:16 Raičević nezaustavljiva u drugom dijelu meča (41.min)

16:16 Nilsen uzvraća na drugoj strani (41.min)

16:15 Lazović nakon sjajne asistencije Raičević pogađa sa šest metara za vođstvo naše selekcije (40.min)

15:15 Novi gol Raičević u nastavku, za novo izjednačenje (39.min)

14:15 Nilsen sa crte vraća prednost Dankinjama (36.min)

14:14 Sjajan prodor i pogodak Raičević za izjednačenje (36.min)

Odlična odbrana naših na startu nastavka, Dankinje još uvjek bez gola (35.min)

13:14 Raičević iz osmog sedmerca za našu selekciju (34.min)

12:14 Raičević iz sedmerca (32.min)

Počelo je drugo poluvijeme.

Prvo poluvrijeme:

Kraj prvog dijela igre, naša selekcija gubi 11:14.

Ponovo je Raičević izborila semdemrac, ali Mehmedović ovog puta nije iskoristila najstrožiju kaznu (30.min)

11:14 Mehmedović iz novog sedmerca, koji je izborila Raičević (29.min)

10:14 Mehmedović sa sedam metara, smanjujemo sa igračom manje (28.min)

Raičević je isključena na dva minuta.

9:14 Tramberg (26.min)

9:13 Grbić (25.min)

8:13 Raičević smanjuje, njen drugi gol večeras (24.min)

7:13 Jorgensen sa distance (23.min)

7:12 Jorgensen  kažnjava iz kontre (22.min)

7:11 Grigel (20.min)

7:10 Raičević iz polukontre (19.min)

6:10 Mehmedović sa sedam metara (19.min)

5:10 Jorgensen iz novog semderca (18.min)

5:9 Malović prekida post naše selekcije (17.min)

4:9 Pogodak Jensen iz kontre, nakon neuspješnog pokušaja Jauković (17.min)

4:8 Voler sa krila (16.min)

Adžić traži tajm-aut, nakon što su Dankinje povele sa tri gola razlike.

4:7 Jorgensen iz sedmerca (14.min)

4:6 Danska prvi put stiže do dva gola prednosti. Pogodila je Tramberg (13.min)

4:5 Hansen ponovo trese našu mrežu (11.min)

4:4 Lazović brzo uzvraća (11.min)

3:4 Drugi gol Hansen sa bekovske pozicije, za novo vođstvo Danske (11.min)

3:3 Đurđina Malović za izjednačenje (8.min)

2:3 Voler dovodi Dansku u vođstvo (6.min)

Promašujemo i drugi sedmerac, ovog puta neprecizna je bila Milena Raičević.

Majda Mehmedović je izborila novi sedmerac i iskjlučenje Hansen (5.min)

2:2 Hansen sa distance (5.min)

2:1 Suzana Lazović sa šest metara (4.min)

1:1 Tine Jorgensen postiže prvi gol za selekciju Danske (3.min)

Đurđina Jauković promašuje semderac koji je izborila Grbić (2.min)

1:0 Itana Grbić odmah trese mrežu nakon sjajnog prodora (1.min)

Meč je počeo, prvi napad imaju naše rukometašice.

Selektor Dragan Adžić podmladio je reprezentaciju nakon Olimpijskih igara u Riju, u želji da se oformi tim za Igre u Tokiju 2020.

Naša selekcija, u odnosu na olimpijski turnir u Brazilu, igra bez osam igračica.