[ Objavio: O.Z. ]

05. 12. 2017. 13:26   >>  13:35 32

NEOČEKIVAN PORAZ

Japanke šokirale "lavice"

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Japana 28:29 (15:12), u utakmici trećeg kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

Današnji poraz može zakomplikovati situaciju našoj selekciji u grupi. Prolaz u drugu fazu ne bi trebao da dođe u pitanje, ali sada je upitna pozicija u grupi sa koje ćemo ići dalje. Prvi popravni ispit Crna Gora će imati sjutra protiv Tunisa.

Japanke su u prvom poluvrmenu pokazale da "lavicama" neće biti lako. Imala je Crna Gora u prvih 30 minuta i do četiri gola prednosti, ali uporne Japanke nijesu odustajale. Ipak, na odmor se otišlo sa solidnih tri gola razlike (15:12), ali u nastavku totalni šok.

Japan je u nastavku serijom od tri uzastopna pogotka prvi put došao u vođstvo 21:20 u 43. minutu i nije ga ispuštao do kraja. Vodio je i 24:21 i 25:22.

Crnogorske rukometašice imale su posljednji napad i priliku da izjednače, ali ga nijesu realizovale.

Naš tim je protestovao nakon što sudije nijesu dosudile novi napad našim rukometašicama nakon što je jedna od japanskih igračica, čini se, namjerno vratila loptu golmanki u kazneni prostor. Selektor Per Johanson je prigovorio arbitrima, zbog čega je i isključen.

To je drugi uzastopni poraz crnogorskih rukometašica, nakon startnog trijumfa protiv Danske 31:24.

Poraz su upisale i u duelu sa Rusijom 28:24.

Japan je ostvario prvi trijumf, nakon remija sa Brazilom (28:28) i poraza od Danske (32:18).

U ostalim mečevima naše grupe, u 17 sati i 45 minuta igraće Brazil i Rusija, dok je za 20 sati i 45 minuta zakazan duel Danske i Tunisa.

TOK MEČA:

Drugo poluvrijeme:

Kraj, Japanke su napravile senzaciju, drugi poraz "lavica" na šampionatu.

Johanson je isključen zbog protesta.

"Lavice" ne koriste posljednji napad, pogriješila je Bulatović koja je pokušala da progira Grbić na krilu.

Tajm-aut Crna Gora.

28:29 Jokušima pogađa na isteku napada.

28:28 Brnović sa crte nakon sjajne kombinacije. (58.min)

27:28 Sunami za novo vođstvo Japana.

27:27 Raičević.

26:27 Sunami sa zemlje.

26:26 Grbić sa krila za izjednačenje. (56.min)

25:26 Jauković sa distance. (54.min)

24:26 Sunami pogađa.

24:25 Radičević sigurna sa sedam metara. (50.min)

23:25 Grbić smanjuje sa krila.

22:25 Ponovo Ikehara, njen deveti pogodak.

22:24 Brnović sa centra, koristi što je gol Japana bio prazan.

21:24 Ikehara

21:23 Hara iz sedmerca , Japan ide na plus 2. (46.min)

21:22 Japanke uzvraću brzim centrom.

21:21 Brnović prekida post naše slekecije.

20:21 Japan vodi, Hara iz sedmerca.

20:20 Ponovo Ikehara sa krila. (42.min)

20:19 Ikehara koristi brojčanu prednost.

Imamo dvije igračice manje, isključena je i Bulatović zbog zadržavanja igre.

Isključenje Radičević na dva minuta.

20:18 Radičević sa crte (39.min)

19:18 Ponovo samo gol razlike, Ikehara pogađa iz kontre.

19:17 Sasaki smanjuje

19:16 Despotović trese mrežu sa 9 metara

18:16 Ponovo Brnović, njen treći gol danas. (37. min)

17:16 Brzi gol Japanki, ponovo sa krila.

17:15 Brnović sa crte.

16:15 Kacuren smanjuje na gol razlike

16:14 Macumura s krila nakon kontre. (34.min)

16:13 Bulatović pogađa nakon što je promašila sedmerac.

15:13 Jokošima pogađa sa zemlje.

Počelo je drugih 30 minuta meča u Oldenburgu.

Prvo poluvrijeme:

Japanke su pokazale da remi protiv Brazila u prvom kolu (28:28) nije bio slučajnost. "Lavice" su tek nakon sedam minuta uspjele da dođu do dva i više golova prednosti.

Naše rukometašice promašile su nekoliko zicera, golmanka Japana Kametani je u prvih 30 minuta upisala čak 8 odbrana, ali su "lavice" ipak uspjele da na pauzu odu sa solidnom prednošću pred nastavak meča (+3).

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji je Radičević sa 5 golova, Raičević je postigla 3, dok su Bulatović, Grbić i Bobana Klikovac po dva puta tresle mrežu.

15:12 Peti gol Radičević.

14:12 Klikovac pogađa nakon pauze.

Crnogorski selektor Per Johanson prinuđen da zatraži prvi tajm-aut.

13:12 Macumura (28.min)

13:11 Raičević prekida seriju Japanki.

12:11 Ikehara sa krila.

12:10 Jokošima smanjuje na dva gola razlike (25.min)

12:9 Sasaki nakon odlične kombinacije.

12:8 Radičević odmah uzvraća, njen četvrti gol danas. (23.min)

11:8 Ikehara.

11:7 Grbić nakon solo prodora.

10:7 Sunami smanjuje na tri gola razlike.

10:6 Radičević sa krila nakon izgrađene akcije. Najveća prednost našeg tima. (20.min)

9:6 Itana Grbić (18.min)

8:6 Macura smanjuje nakon što je Hasanić odbranila sedmerac.

8:5 Bulatović za plus 3.

7:5 Sasaki smanjuje.

7:4 Snažan udarac Bulatović.

6:4 Radičević sa lijevog krila. (14.min)

5:4 Bobana Klikovac se upisuje u strijelce. (12. min)

Nekoliko promašaja na obje strane, naša selekcija nije iskoristila dva napada sa igračicom više  (10.min)

4:4 Raičević pogađa, uz dva minuta kazne za Japanku Kehara (9.min)

3:4 Preokret Japanki, ponovo Macumura

3:3 Macumura za izjednačenje (7.min)

3:2 Sunami koristi prostor na krilu.

3:1 Tatjana Brnović za plus 2 (5.min)

2:1 Jovanka Radičević sa krila nakon asistencije Kaće Bulatrović.

1:1 Ikehara odmah uzrvaća.

1:0 Milena Raičević iz sedmerca postiže prvi gol na meču. (2. min)

Naša selecija nije iskoristila prva dva napada

Duel u Oldenburgu je počeo, Crna Gora ima prvi napad.

Pred početak meča kamera je zabilježila i fudbalsko znanje Jovanke Radičević.

Crnogorska selekcija poslije dva odigrana kola ima polovičan učinak - pobjedu i poraz.

Savladala je Dansku 31:24 i izgubila od Rusije 28:24.

Japan je, nakon startnog remija sa Brazilom (28:28), ubjedljivo poražen od Danske 32:18.

U ostalim mečevima C grupe, u 17 sati i 45 minuta igraće Brazil i Rusija, dok je za 20 sati i 45 minuta zakazan duel Danske i Tunisa.