05. 12. 2017. 16:23 >> 16:01
11

JOHANSON RAZOČARAN

Sudije su mogle da nam daju sedmerac

Selektor ženske rukometnu reprezentaciju Crne Gore, Šer Johanson ocijenio je, nakon poraza od Japana, da su sudije u finišu oštetile našu selekciju.

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je danas u Oldenburgu od Japana 29:28 (12:15), u utakmici trećeg kola C grupe Svjetskog prvenstva u Njemačkoj.

"Razočarani smo. Japan je igrao sjajno. Mnogo su napredovali, nego kad sam ih posljednji put gledao. Čestitke njima. Znali smo da će igrati ovako duboko i nijesmo se navikli", rekao je Johanson.

Crnogorska selekcija tri puta je u prvom poluvremenu imala četiri gola prednosti (10:6, 11:7 i 12:8), dok je na poluvremenu bilo 15:12.

"Na pluvremenu nijesmo bili ni srećni što vodimo tri razlike, a u drugom smo podbacili", dodao je švedski stručnjak.

Naš tim je protestovao nakon što sudije nijesu dosudile semerac "lavicama", nakon što je jedna od japanskih igračica, čini se, namjerno vratila loptu golmanki u kazneni prostor. Johanson je nakon toga, zbog prigovora arbitrima, isključen.

"Na kraju, sudije su pogriješile. Mogle su da nam daju sedmerac, ali gotovo je to", zaključio je Johanson.

Selektor Japana, Danac Ulrih Kirkeli, na kraju konferencije je tražio Johansona sa kojim je imao žestoku raspravu nakon meča. Pružio mu je ruku, ali je želio i da mu objasni da potez japanske igračice nije bila greška jer nije htjela da vrati golmanu. Johanson to nije prihvatio.

Crna Gora će u narednom kolu, sjutra u 17 sati i 45 minuta, igrati sa Tunisom.