10. 12. 2017. 18:56   >>  19:03 110

ČEKA IH FRANCUSKA

"Lavice" nadigrale Srbiju za četvrtfinale

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Njemačkoj, pošto je u osmini finala savladala Srbiju 31:29. "Lavice" će u četvrtfinalu igrati sa Francuskom, koja je eliminisala Mađarsku 29:26.

Crna Gora je odigrala fenomenalan meč, pogotovom u prvom dijelu, kada je trasirala put ka pobjedi.

Srbija je dva puta imala minimalno vođstvo na startu, ali su "lavice" serijom 6:0 (12 minuta nijesu primile gol) preuzele kontrolu i prednost nijesu ispuštale do kraja.

Do odmora je naša selekcija je u dva navrata imala plus šest, da bi nakon prvih 30 minuta bilo 14:9.

U nastavku su izabranice Pera Johansona bez problema čuvale pet golova prednosti, a Srbija je tek u posljednjih 10 minuta došla do daha.

Prišla je na minus tri (27:24), ali su Pavićević i Radičević vratile pet golova prednosti, pa su "lavice" rutrinski privele meč kraju do konačnih 31:29.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević 9, Katarina Bulatović postigla je šest, a po četiri gola Đurđina Jauković i Milena Raičević.

U selekciji Srbije najbolja je bila Dragana Cvijić sa sedam golova.