[ Mina,B.V. ]

15. 01. 2018. 22:13   >>  22:49 34

MEČ ISTINE U SRIJEDU

Makedonija bolja, slijedi Slovenija

Rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Makedonije 29:28, u utakmici drugog kola C grupe Evropskog prvenstva u Zagrebu. Ovo je drugi poraz crnogorske selekcije pošto je na startu poražena od Njemačke (32:19), ali i dalje ima šanse za prolaz. "Lavovima" je potrebna pobjeda u posljednjem kolu protiv Slovenije.

Crna Gora je odigrala mnogo bolje nego na premijeri, ali je opet napravila mnogo tehničkih grešaka, što je iskusna ekipa Makedonije znala da kazni.

Makedonci su bolje otvorili meč i u dva navrata su imali po dva gola prednosti (2:0, 4:2), ali su ne "lavovi" brzo pribrali i sa četiri vezana gola preokrenuli 6:4.

Naša selekcija je sredinom prvog dijela imala plus tri (8:5, 9:6), međutim Makedonija je serijom 3:0 vratila vođstvo (11:10).

Finiš je ipak pripao "lavovima" koji su nakon 30 minuta igre imali minimalno vođstvo (16:15).

Crna Gora je u 40. minutu imala dva gola prednosti (19:17), ali se onda dogodio pad u igri.

Lazarov i drugovi su serijom 7:1 poveli 24:20 i činilo se prelomili meč. Crna Gora je, međutim, reagovala nakon toga, dva puta prišla na minus jedan, ali nije imala snage za nešto više...

Makedonce je do pobjede nosio Filip Kuzmanovski sa pet golova.

U crnogorskoj reprezentaciji, najefikasniji je bio Stefan Čavor sa šest golova, Stevan Vujović je dodao pet.