28. 01. 2018. 16:40 >> 18:47
3

START GLAVNE RUNDE

Ubjedljiv poraz Budućnosti u Mađarskoj

Rukometašice Budućnosti poražene su danas u Dabašu, gradiću nadomak Budimpešte, od mađarskog Ferencvaroša 34:26 (19:18), u utakmici prvog kola Glavne runde Lige šampiona.

Loše drugo poluvrijeme, samo osam postignutih golova i slabije izdanje u odbrani, koštalo je podgorički tim povoljnijeg rezultata u Dabašu.

Budućnost je bolje počela meč, povela je 4:2, a dva puta imala je i prednost od tri gola (12:9 i 13:10).

Bila je u vođstvu do finiša prvog poluvremena, kada je dozvolila rivalu da serijom od tri uzastopna pogotka dođe do vođstva (19:18).

Nastavak meča pripao je domaćinu, koji je rano stekao ubjedljivu prednost i do kraja je uvećao.

Najefikasnija u pobjedničkom timu Laura Van Der Hejden sa sedam golova.

U podgoričkom timu Đurđina Jauković postigla je šest, Itana Grbić pet, a gol manje Tatjana Brnović.

Pobjede na startu glavne runde ostvarile su i rukometašice Vardara i Tiringera.

Vardar je u Skoplju savladao Mec 29:23 i već poslije prvog kola obezbijedio plasman u četvrtfinale.

Tiringer je u Nordhauzenu bio bolji od Bitighajma 28:26 i izjednačio se sa njim na petom mjestu sa dva boda.

Vardar je vodeći na tabeli sa maksimalanih deset bodova.

Mec je drugi sa šest, koliko ima i Ferencvaroš, dok je budućnost četvrta sa četiri boda.

Po dva boda osvojili su Bitighajm i Tiringer.

Budućnost će u narednom kolu, 3. februara, ugostiti Tiringer.

Ferencvaroš – Budućnost 34:26 (19:18)

Dabaš – „OBO arena”. Gledalaca: 2.500. Sudije: Brkić i Jusufhodžić (Austrija).

Sedmerci: Ferencvaroš 3 (3), Budućnost 2 (2). Isključenja: Ferencvaroš 6, Budućnost 6 minuta.

Ferencvaroš: Sikora (9 odbrana), BIRO (četiri odbrane), ŠACL 1, Sučanski, Sekereš, Mesaroš 1, Van der Hejden 7 (2), Marton 4, LUKAČ 5, SNELDER 1, PENA 5 (1), HAFRA 3, Faluvegi, Jovanović 1, KOVAČIČ 5, Hornjak 1.

Budućnost: ZOKEBI DE PAULA (devet odbrana), Batinović (tri odbrane), UJKIĆ 3, JAUKOVIĆ 5, Pletikosić 1, Laslo 2 (2), MALOVIĆ 2, Premović 1, BRNOVIĆ 4, Bulatović, Pavićević 1, Ramusović 1, RAIČEVIĆ 1, GRBIĆ 5.