rtcg.me/Mina [ Objavio: O.Z. ]

10. 03. 2018. 21:12   >>  21:34

KRAJ GLAVNE RUNDE LŠ

Vardar pobijedio u "Morači"

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Podgorici od Vardara 25:30 (12:15), u utakmici posljednjeg, šestog kola Glavne runde Lige šampiona.

Meč nije imao rezultatski značaj, jer je crnogorski prvak pobjedom u Nordhauzenu protiv Tiringera (25:24) obezbijedio plasman u četvrtfinale.

Vardar, jedan od glavnih favorita za osvajanje trofeja, ranije je osigurao prvo mjesto u grupi.

Makedonski prvak opravdao je ulogu favorita i tokom cijelog meča bio u vođstvu, koje je u finišu iznosilo šest golova.

Budućnost je samo jednom, u petom minutu, imala prednost (4:3). Posljednji put rezultat je izjednačila početkom drugog poluvremena (15:15), ali je u preostalom dijelu meča do izražaja došao kvalitet protivnika koji je u dosadašnjem dijelu sezone doživio samo jedan poraz, i to u gostima od Meca.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Andrea Penezić sa deset, Aleksandra Lakrabe je postigla sedam, a Tatjana Kmirova pet golova.

U podgoričkom timu najbolja je bila Milena Knežević sa deset, dok su sa po četiri gola meč završile Sanja Premović i Dijana Ujkić.

Budućnost će u četvrtfinalu igrati protiv Đera, koji je pobjedom (34:25) protiv Krima, osigurao prvu poziciju u grupi. Prvi meč na programu je 7. aprila u Podgorici, a revanš je sedam dana kasnije u Mađarskoj.

Rival Vardara će biti danski Midtjiland.

BUDUĆNOST – VARDAR 25:30 (12:15)

Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 1. 900. Sudije: Bruner, Salah (Švajcarska). Sedmerci: Budućnost 8 (4), Vardar 5 (5). Isključenja: Budućnost 14, Vardar 12 minuta.

BUDUĆNOST: ZOKEBI DE PAULA (12 odbrana), Batinović, Babović, UJKIĆ 4, Konatar, JAUKOVIĆ 3, PLETIKOSIĆ, Laslo 2 (1), Godeč, Malović, Premović 4 (3), BRNOVIĆ 2, Pavićević, RAIČEVIĆ 10, GRBIĆ.

VARDAR: LEJNO (2 odbrana), Susljina (7 odbrana i dva sedmerca), RADIČEVIĆ 4, Klikovac, Sazdovska, KUZNJECOVA 1, Bajramoska, LAZOVIĆ 2, PENEZIĆ 10, Keramičieva, Čanađija, Lakraber 7 (5), HMIROVA 5, CVIJIĆ 1, Petrović, Ritovska.