Izvor: Cetinjski list [ Objavio: O.Z. ]

ODBRANILI TROFEJ U KUPU 21. 05. 2018. 21:38   >>  21:28 0

ODBRANILI TROFEJ U KUPU

Rukometaši Lovćena osvojili duplu krunu

Rukometaši Lovćena odbranili su trofej u Kupu, pošto su večeras u Tivtu savladali domaći tim Partizana sa 23:18 (12:12).

Cetinjanima je ovo bio 11. trofej Kupa u istoriji kluba, a deveti u nezavisnoj Crnoj Gori.

Uvodni dio meča protekao je u tvrdoj igri, a uslijed velikog broja grešaka na obje strane rezultat posle deset minuta bio je 2:2.

Nakon toga, timovi su podigli nivo igre, a nešto bolji protok lopte u napadu Tivćani su iskoristili pa su u 15. minutu imali prednost od 9:6. Kako se bližio kraj prvih 30 minuta, „Lovćen“ je učvrstio svoju odbranu zahvaljujući čemu je do poluvremena poravnao na 12:12.

Drugi dio igre apsolutno je pripao novom šampionu.

Predvođeni golmanom Danilom Mihaljevićem, rukometaši Lovćena iz minuta u minut su podizali nivo svoje igre pa su serijom od 5:0 u 46. minutu imali prednost od četiri gola (17:13).

Izabranici Zorana Abramovića nastavlili su sa čvrstom odbranom, a pomenuti Mihaljević bio je nepremostiva prepreka za šutere domaćina pa je Lovćen sačuvao stečenu prednost i sasvim zasluženo stigao do novog trofeja.