28. 10. 2018. 19:27 >> 19:09
12

SVE DALJE OD EP

"Lavovi" poraženi od Ukrajine

Rukometaši Crne Gore poraženi su od Ukrajine 29:24 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

To je prvi poraz crnogorskih rukometaša, nakon što su na startu kvalifikacija igrali sa selekcijom Farskih Ostrva neriješeno 24:24.

Ukrajina je upisala prve bodove, nakon startnog poraza u Arhusu od Danske 30:24.

Crna Gora je dobro otvorila meč i povela 3:1. Ukrajinci su se, međutim, brzo sabrali i iskoristili isključenje Čavora da poravnaju na 3:3. Vujović je bratio vođstvo našoj selekciji i to je bilo sve,

Do kraja je domaćin kontrolisao dešavanja na parketu, u 21. minutu je poveo 12:8 i najavio pobjedu.

Nakon 30 minuta igre Ukrajina je imala plus tri 15:12, a na startu nastavka je domaćin stigao do plus šest (18:12).

Kada je kod rezultata 22:18 Ševaljević promašio sedmerac bilo je jasno da će Crna Gora upisati poraz.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Vladisalv Ostruško sa sedam, dok je gol manje postigao Zahar Denisov.

U crnogorskoj selekciji najbolji je bio Stevan Vujović sa sedam, dok su po pet golova postigli Miloš Božović i Miloš Vujović.

U drugom meču te grupe Danska je juče kao gost savladala Farska Ostrva 35:17.

Danska će biti naredni rival Crne Gore, 10. ili 11. aprila naredne godine.