30. 11. 2018. 22:29 >> 10:39
5

GOLEADA U NANSIJU

"Lavice" rutinski savladale Sloveniju

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu Evropskog prvenstva u Francuskoj. Crnogorske rukometašice savladale su večeras u Nansiju, u prvom kolu kolu B grupe, selekciju Slovenije 36:32 (18:12).

Izabranice selektora Pera Johansona opravdale su ulogu favorita, već do poluvremena stekle su ubjedljivu prednost, koje su sačuvale do kraja.

Jedino što može da brine našeg selektora je veliki broj primljenih golova, jer sada slijede dva izuzetno teška meča za "lavice" i odbrana mora biti na najvećem nivou.

U prvih 12 minuta viđen je izjednačen meč 4:4, a onda je Crna Gora napravila seriju 7:2 i najavila pobjedu. Na poluvremenu je bilo plus šest za našu selekciju 18:12, da bi Slovenija zaprijetila na početku nastavka.

Serijom 5:1 Slovenke su prepolovile našu prednost 19:16, ali pobjeda nije dolazila u pitanje.

Crna Gora se brzo odlijepila na plus pet 25:20, zatim u finišu stigla do rekordne prednosti 32:25 i mirno privela meč kraju.

Najefikasnija u crnogorskoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa sedam, Đurđina Jauković postigla je gol manje, Tatjana Brnović pet puta upisala se u strijelce, a po jednom manje Majda Mehmedović i Milena Raičević.

U slovenačkoj selekciji najbolje su bile Ana Gros sa osam i Tamara Mavsar sa sedam pogodaka.

Crnogorsku selekciju u nedjelju (18.00) očekuje duel sa Rusijom, dok će se dva dana kasnije sastati sa Francuskom.