04. 12. 2018. 22:33 >> 23:01
11

EVROPSKO PRVENSTVO

Poraz od Francuske, polufinale u domenu teorije

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Francuske 25:20, u utakmici trećeg kola B grupe Evropskog prvenstva.

Crnogorske rukometašice upisale su drugi poraz i takmičenje u grupi završile kao trećeplasirane.

Rusija će u drugoj fazi takmičenja prenijeti četiri, Francuska dva, dok će Crna Gora nastavak šampionata početi bez bodova.

Zvanični svjetski šampion poveo je na startu 4:0, prednost je u 11. minutu povisio na šest (7:1), a na poluvremenu osam golova (16:8).

Razlika je početkom nastavka iznosila devet golova (17:8, 18:9).

Crnogorske rukometašice serijom od pet uzastopnih golova uspjele su da zaostatak smanje na tri gola (20:17), ali ne i da zaprijete favorizovanom rivalu.

Francuska je sa dva gola prednost vratila na pet (22:17) i ostatak meča lišila rezultatske neizvjesnosti.

Francusku je do pobjede Estel Minko sa sedam golova.

U crnogorskoj selekciji najbolja je bila Jovanka Radičević sa šest, dok je Majda Mehmedović postigla četiri gola.

U drugom meču te grupe Slovenija je u Nansiju pobijedila Rusiju 29:27.

Crnogorske rukometašice u nastavku šampionata igraće u grupi sa Srbijom, Danskom i Švedskom.

U prvom kolu, u četvrtak, sastaće se sa Švedskom.

20:25 Crna Gora je smanjila, kraj meča.

19:25 Fopa

19:24 Razigrala se Minko.

19:23 Opet Jauković, ali čini se da je kasno za bilo šta... Pet minuta do kraja.

18:23 Minko iz prodora.

18:22 Jauković, igračica više, šest minuta do kraja.

17:22 Zadi.

17:21 Minko sa devet metara.

17:20 Opet Mehmedović, sada je serija 5:0, 50. minut.

16:20 Mehmedović.

15:20 Radičević, serija 3:0, 44. minut.

14:20 Raičević nakon prodora, igračica više.

5:12 Kotanea

Lejno opet brani sedmerac, sada je zaustavila udarac Katarine Bulatović, 22. minut.

5:11 Zadi nakon prodora.

5:10 Despotović.

4:10 Opet Kanor sa devet metara.

4:9 Kanor sa devet metara.