12. 12. 2018. 17:19   >>  21:34 28

ZAVRŠILE NA 10. MJESTU

Poraz od Danske, ništa od polufinala

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Danske 24:23, u utakmici posljednjeg, trećeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Francuskoj.

Crna Gora je pretrpjela treći poraz na šampionatu i izgubila sve šanse za plasman u polufinale. Nakon tog poraza, naše rukometašice su završile kao desete na Evropskom prvenstvu. "Lavice" danas nijednom nijesu vodile, imale su mnogo problema u napadu, dok je rival u nekoliko navrata imao plus četiri i zasluženo stigao do pobjede.

Skandinavke su meč otvorile serijom 4:0 i tu razliku održavale do rezultata 10:6. Tada su "lavice" reagovale i prišle na minus jedan.

Ipak, finiš prvog dijela pripao je Danskoj, koja se odlijepila na 14:9, a na odmor otišla sa četiri gola prednosti 15:11.

Crna Gora je bolje odigrala u nastavku, tri puta je stigla do izjednačenja, ali nije imala snage za preokret.

Danska je novom serijom, ovog puta 3:0 otišla na 21:18 i trasirala put ka pobjedi. Izabranice Pera Johnasona su još jedno zaprijetile, stigle do 23:23, ali je Tranborg bratila vođstvo svojoj ekipi. U narednom napadu, Toft je odbranila udarac Mileni Raičević sa devet metara, a potom je Danska privela meč kraju.

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Mete Ane Hansen sa šest golova.

U crnogorskoj selekciji bolje od ostalih bile su Jovanka Radičević sa sedam i Milena Raičević sa šest golova.

Toft je odbranila šut Milene Raičević, Danska je potom u posljednjem minutu sačuvala pobjedu...

23:24 Tranborg uz dosta sreće pogađa, minut i po do kraja.

23:23 Jauković.

22:23 Radičević.

21:23 Jauković nakon prodora i finte, pet minuta do kraja.

20:23 Hansen nakon prodora.

20:22 Raičević.

19:22 Voler sa krila.

19:21 Opet Klikovac