[ Mina ]

10. 02. 2019. 20:33 >> 22:32

BREST PAO U "MORAČI"

Budućnost ovjerila plasman u četvrtfinale

Rukometašice Budućnosti pobijedile su večeras u Podgorici francuski Brest 28:27 (15:12), u utakmici trećeg kola Glavne runde Lige šampiona.

Podgorički tim upisao je drugi trijumf u Glavnoj rundi i tri kola prije kraja obezbijedio jedno od prva četiri mjesta u grupi i plasman u četvrtfinale.

To je šesto uzastopno četvrtfinale podgoričkog kluba u Ligi šampiona.

Domaćin je tokom cijelog meča bio u vođstvu, koje je u prvom poluvremenu iznosilo i šest golova (10:4).

Francuski tim sredinom drugog poluvremena uspio je smanji zaostatak i u 51. minutu ga svede na gol (25:24).

Junakinja trijumfa bila je Đurđina Jauković sa 12 golova.

Po tri puta u listu strijelaca upisale su se Katarina Bulatović, Tatjana Brnović, Nina Bulatović, Milena Raičević i Itana Grbić.

U francuskom timu najbolji je bio Amandin Tiso sa sedam pogodaka.

Pobjede su u prvoj grupi ostvarile i rukometašice Meca i Rostova.

Mec je pred svojim navijačima bio ubjedljiv protiv Kopenhagena 36:24, dok je Rostov kao gost slavio protiv Odenzea 30:26.

Mec i Rostov dijele prvo mjesto na tabeli sa po 11, dok je treža Budućnost sa bodom manje.

Budućnost će u narednom kolu, 23. februara, biti gost Kopenhagena.