16.8 °C

PET GOLOVA MINUSA 07. 04. 2019. 20:33   >>  20:54 6

PET GOLOVA MINUSA

Poraz Budućnosti u "Morači"

Rukometašice Budućnosti izgubile su večeras u Podgorici 19:24 od Vajpersa, pa na revanš u Norveškoj idu sa pet golova minusa. To je epilog prve utakmice četvrtfinala Lige evropskih šampiona.

Oslabljeni crnogorski prvak, koji je sredinom prvog poluvremenu ostao i bez Itane Grbić, nije uspio da iznenadi favorizovani norveški tim.

Vajpers je, nakon jedinog vođstva domaćina od 3:2, napravio seriju od četiri uzastopna pogotka za vođstvo od 6:3, koje je u prvom poluvremenu iznosilo i četiri gola (8:4, 10:6).

Norveški predstavnik u nastavku meča imao je i pet golova prednosti, koliko je i bilo na kraju.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Ela Hani Reištad sa šest, Džanet Kristofersen postigkla je pet, a gol manje Lin Jorum Suland.

U podgoričkom timu bolje od ostalih bile su Đurđina Jauković sa pet i Katarina Bulatović sa četiri gola.

Iako je gostujući tim bio bolji u većem dijelu meča, trener "plavih" Dragan Adžić poručio je da se ekipa, nakon večerašnjeg poraza, neće predati i da će pokušati u revanšu u Norveškoj da ispravi propuste. Revanš se igra naredne subote u Kristijanštadu.

Crnogorski prvak bio je trećeplasirani u grupi, dok je Vajpers sa drugog mjesta izborio plasman među osam najboljih.

Budućnost i Vajpers bili su prošle sezone rivali u grupi, u prvoj fazi takmičenja i obje ekipe ostvarile su pobjede pred svojim navijačima.