11. 04. 2019. 20:39   >>  20:36

KVALIFIKACIJE ZA EP

Remi Srbije i Hrvatske u Beogradu

Rukometna reprezentacija Srbije odigrala je danas u Beogradu neriješeno 25:25 (13:13) sa Hrvatskom, u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine. Poslije tri kola Srbija ima dva boda i treća je na tabeli, a Hrvatska je prva sa pet bodova. Švajcarska na drugom mjestu ima četiri boda, a posljednja je Belgija sa jednim bodom.

Hrvatska je poslije 10 minuta igre uspjela da dođe do tri gola prednosti (2:5), najviše zahvaljujući raspoloženim bekovima. Srbija je ipak preko Marsenića i jedne kontre koju je okončao Vanja Ilić uspjela da dođe do samo gola zaostatka.

Poslije dugog napada lijevo krilo Hrvatske, Štrlek, zaustavio je mini seriju Srbije, ali je domaćin preko Pešića i Mošića došao do izjednačenja.

Do poluvremena uglavnom se igralo "gol za gol", pa je tako nakon pola sata igre bilo 13:13.

Početak drugog poluvremena pripao je Srbiji koja je preko Vorkapića i Zelenovića došla do dva gola prednosti. Imala je sredinom drugog dijela ekipa Nenada Peruničića priliku da dođe do tri gola prednosti, ali krila Srbije, odnosno Vorkapić i Ilić nijesu uspjeli da realizuju situacije "jedan na jedan".

Od tog trenutka uslijedio je pad u igri Srbije, koji je Hrvatska iskoristila i serijom 3:0 preokrenula na 20:21.

Srbija je nalet rivala okončala pogotkom Nemanje Ilića iz sedmerca, ali je Hrvatska preko Karačića uspjela ponovo da povede. Crnoglavac je solo akcijom pogodio za 22:22, da bi nakon kontre Ilić bio precizan za 23:22.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je Hrvatska preko Muse i Štrleka preokrenula na tri minuta prije kraja. Uzvratila je Srbija serijom 2:0, a oba puta pogodio je Nemanja Ilić.

Hrvatska je ipak 30 sekundi prije kraja izjednačila pogotkom Duvnjaka, a Srbija posljednji napad nije uspjela da iskoristi za prvi trijumf u kvalifikacijama.

U četvrtom kolu, u nedjelju od 20.30, Srbija i Hrvatska igraće u Zadru.