05. 06. 2019. 21:51 >> 22:26
25

ODLUČIO GOL VIŠE U GOSTIMA

"Lavice" kroz dramu do SP

Crnogorske rukometašice izborile su plasman na Svjetsko prvenstvo u Japanu, pošto su večeras u Nikšiću savladale Češku sa 25:23 (12:11) u revanšu baraža za odlazak na šampionat planete.

To će "lavicama" biti 13. uzastopno veliko takmičenje, a na Svjetskom prvenstvu imaće šansu da izbore i mjesto na Olimpijskim igrama.

Na kraju je odlučio postignut gol više u gostima, pošto je i u prvom meču Češka našu selekciju savladala sa dva gola razlike (26:24).

Presudio je gol Eme Ramusović u posljednjem minutu sa praktično osam metara, a onda smo se u posljednjih 30 sekundi odbranili i sačuvali tih željenih plus dva.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Đurđina Jauković sa devet, dok je gol manje postigla Jovanka Radičević.

U selekciji Češke najbolja je bila Marketa Jerabkova sa šest pogodaka.

Nakon meča, saigračice su priredile oproštaj Anđeli Bulatović koja je večeras odigrala posljednji meč u karijeri.

TOK MEČA:

Drugo poluvrijeme:

KRAJ!!!! Crna Gora je na Svjetskom prvenstvu!

25:23 Ramusović pogađa na minut do kraja. Potrebna nam je odbrana. Imamo igračicu više

24:23 Mala kažnjava grešku u našem napadu.

24:22 Suskova smanjuje sa krila.

24:21 Radičević sa krila.

23:21 Knedlikova brzo uzvraća.

23:20 Jauković ne griješi sa sedam metara. Njen šesti gol iz sedmerca.

22:20 Mala smanjuje na minus 2, na 7 minuta do kraja meča.

22:19 Jauković pogađa iz novog sedmerca, koji je izborila Kaća Bulatović. (49:46 min)

21:19 Knedlikova vraća neizvjesnot.

21:18 Mala pogađa iz sedmerca. (12 minuta do kraja)

21:17 Mehmedović pogađa sa igračicom više.

20:17 Kovarova prekida seriju našieg tima.

20:16 Jauković ne griješi sa penal. Prvi put smo na plus 4.

Rajčić brani sedmerac. Važna odbrana koja nas drži na potrebnih plus 3. (44:45 min)

19:16 Radičević je fantastično istrčala kontru i ponovo imamo plus 3, na 27 minuta do kraja.

18:16 Odmah reaguju Čehinje, Jeržapkova smanjuje.

18:15 Jauković ponovo tresu mrežu.

17:15 Kordovska sa sedam metara. Klikovac je isključena na dva minuta.

17:14 Jauković iz sedmerca. Prvi put imamo prednost od tri gola, na 20 minuta do kraja meča.

Podsjetimo, Češka je dobila prvi meč 26:24.

16:14 Sjajan prodoro i šut Jauković.

15:14 Novi brzi centar Čehinja (39:02 min)

15:13 Ponovo Radičević, imamo potrebnih dva razlike.

14:13 Radičević se ispravlja i dovodi našu selekciju u vođstvo. (35:30 min)

13:13 Adapkova kažnjava promašaj Radičević nakon kontre.

13:12 Jeržakova smanjuje nakon što je izborila prostor na krilu (32:00 min).

13:11 Prvi gol u nastavku postižu "lavice". Pogađa Jauković iz sedmerca.

Prvo poluvrijeme:

Kraj poluvremena, "lavice" ne uspijevaju da uspostave kontrolu, Čehinje se hrabro bore i drže priključak.

12:11 Čehinje odmah uzvaraćaju, gol nakon brzog centra.

12:10 Sjajan prodor Despotović.

Nova odbarana Rajčić, koja drži naš tim u prednosti.

11:10 Radičević s krila.

10:10 Kaća Bulatović postiže svoj treći gol večeras.

9:10 Jeržakova nakon kontre kažnjava grešku u našem napadu. (24:20 min)

9:9 Čehinje se hrabro bore, ponovo izjednačavaju.

9:8 Ramusović trese mrežu nakon asistencije Jauković. (21:17 min)

8:8 Po gol na obje strane.

7:7 Konečna uzvraća.

7:6 Radičević vraća vođstvo nakon kontre. Prethodno je Rajčić imala dvije sjajne odbrane.

6:6 Jauković pogađa iz sedmerca.

Ne uspijevamo da prekinemo seriju Čehinja - Klikovac pogađa okvir gola (15:45 min).

"Lavice" nijesu postigle gol preko 6 minuta.

5:6 Kvasova pogađa za vođstvo Češke.

Radičević promašuje sedmerac (13:12 min)

5:5 Čehinje stižu do izjednačenje.

5:3 Kaća Bulatović za plus dva.

4:3 Jauković koristi situaciju sa igračicom više.

3:3 Gol Hrbkove sa devet metara.

3:2 Gol iz kontre Radičević sa igračicom manje.

2:2 Hordovska.

2:1 Majda Mehmedović pogađa nakon kontre.