3.2 °C

VELIKI USPJEH 16. 02. 2013. 20:05   >>  09:03 2

VELIKI USPJEH

Rukomet: Crna Gora prvak Mediterana

Muška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore osvojila je titulu prvaka na Prvenstvu Mediterana u Tunisu.

Crnogorski kadeti savladali su večeras u Hamametu, u finalnom meču, vršnjake iz Grčke 32:28 (10:8, 7:8 i 15:12).

Crnogorska selekcija još dva puta igrala je finale, ali je u Tunisu prvi put osvojila šampionski trofej.

Crna Gora i Grčka bili su rivali i u prvom dijelu šampionata, a taj duel pripao je izabranicima selektora Milana Radovića 20:19.

Crnogorski kadeti do finala došli su sa sedam pobjeda i remijem.

Izabranici selektora Milana Radovića, osim Grčke, dva puta bili su bolji od Katara, a po jednom od Kosova (21:14), Italije (20:14) i Libije (25:15).

Upisali su i remi sa Tunisom (20:20).

Bronzu je osvojio Tunis, koji je u meču za treće mjesto savladao Katar 28:27 (11:7, 7:10 i 10:10).