01. 02. 2020. 18:39 >> 18:37
3

LIGA ŠAMPIONA

Poraz Budućnosti u Đeru

Rukometašice Budućnosti poražene su večeras u Đeru od istoimenog mađarskog tima 26:24 (15:12), u utakmici drugog kola glavne runde Lige šampiona.

To je prvi poraz podgoričkog tima u glavnoj rundi, nakon startnog trijumfa protiv Savehofa 30:25.

Đer je upisao prvu pobjedu, nakon remija pred svojim navijačima sa Brestom (27:27).

Crnogorski prvak poveo je na startu 1:0, a još tri puta imao je minimalnu prednost (2:1, 3:2 i 4:3).

Posljednji put uspio je da izjednači u 18. minutu (8:8).

Zvanični prvak Evrope u 20. prvi put stekao je dva gola prednosti (10:8), razlika je u 28. iznosila tri (14:11), a u 37. minutu četiri pogotka (18:14).

Budućnost je u 50. minutu smanjila na 22:20, ali je domaćin sa tri uzastopna gola poveo 25:20 i riješio sve dileme.

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila Amanda Krtović sa sedam, dok je Eduarda Amorim Taleska meč završila sa pet golova.

U podgoričkom timu najbolja je bila Jovanka Radičević sa deset, Majda Mehmedović i Đurđina Jaukovije postigle su po četiri, a gol manje Barbara Lazović.

Budućnost će u narednom kolu, 8. februara, ugostiti ljubljanski Krim.