RSCG

04. 10. 2020. 16:51   >>  16:51

BEZ POBJEDE U DANSKOJ

Najbolje izdanje "lavica" na turniru i poraz od Norveške

Ženska seniorska reprezentacija sa tri poraza završila je nastup na turniru „Zlatna liga“ u Danskoj koji je održan u okvir EHF sedmice – nakon Francuske i Danske, i Norveška je bila bolja 34:28 (20:15) od silno oslabljenog sastava selektora Pera Johansona i sa tri pobjede osvojila je prvo mjesto na turniru.

U duelu protiv pobjednika turnira, Jovanka Radičević i saigračice pružile su najbolje izdanje, do kraja meča bile u igri, ali je presudila veća rotacija i kvalitet Norvežanki koje su nastupile u najboljem sastavu.

Itana Grbić i Đurđina Jauković su bile najefikasnije sa po sedam golova.

U pobjedničkom timu po šest pogodaka postigle su Heni Rajstad, Amanda Kurtović i Sana Solberg-Isaksen.

„Lavice“ su duel otvorile golom Grbić, uslijedila su dva izjednačenja (1:1, 2:2), nakon čega su Norvežanke poslije serije od tri vezana gola povele (5:2) u 6. minutu.

Uslijedila je serija naše reprezentacije u kojojs u pogađale Radičević, Brnović, Jauković i Mehmedović iz kontre za vođstvo (6:5) u 10. minutu.

Brnović i Grbić donijele su minimalnu prednost (8:7, 13. i 9:8, 14. minut), nakon čega su Norvežanke postigle tri vezana gola za vođstvo 11:9 u 17. minutu.

Raspoložena Grbić (pet golova u prvom poluvremenu) pobrinula se da „lavice“ održavaju priključak za timom koji je u prva dva kola turnira savladao Dansku i Francusku – poslije njenih vezanih golova, bilo je „minus 1“ (13:12) u 22. minutu.

Norveška je ipak, poslije serije 6:2 koju je zaključila Frafjord, prvi put došla do pet golova viška (19:14) u 29. minutu, što je bila razlika sa kojom je otišla na veliki odmor.

Početak drugog poluvremena pripao je Norvežankama, koje su u 37. minutu došle do sedam golova prednosti (25:18), koliko su imale i dva minuta kasnije, kada je peti pogodak postigla Kurtović – 26:19.

Serijom 4:0 u kojoj je dva gola postigla Radičević, po jedan Vukčević i Jauković, naša reprezentacija je uhvatila priključak (23:26) u 42. minutu, što je bio signal da selektor Norveške Torir Hergeirson zatraži minut odmora.

Posljednji put, „lavice“ su na „minus tri“ bile u 55. minutu (27:30), kada je iz kontre pogodila Mehmedović, da bi Ingstad i Herem riješile dileme oko pobjednika – 32:27, četiri minuta prije kraja.

CRNA GORA – NORVEŠKA 28:34 (15:20)

VIBORG – „Vibokold arena“. Gledalaca: 300. Sudije: Pedersen, Nigard (Danska). Sedmerci: Crna Gora 3 (2), Norveška 3 (3). Isključenja: Crna Gora 4, Norveška 2 minuta.

CRNA GORA: Nenezić (dvije odbrane), Marinović (dvije odbrane), Radičević 6 (1), Gugač, Jauković 7 (2), Mugoša, Džaferović, Klikovac, Premović 1, Brnović 2, Ramusović 1, Mehmedović 3, Grbić 7, Vukčević 1.

NORVEŠKA: Sando (šest odbrana), Solberg (jedna odbrana i sedmerac), Rajstad 6, Arntzen 3, Kristensen, Frafjord 3, Skogrand 2, Ingstad 1, Merk, Oftedal, Dale 3, Jakobsen, Bakerud, Kurtović 6 (3), Herem 2, Solberg – Isaksen 6, Brejstol 1, Tomac 1.