[ rtcg.me, Mina ]

04. 12. 2020. 19:43   >>  19:57 3

EVROPSKO PRVENSTVO

Crna Gora pala u finišu

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Francuske u Herningu 24:23, na startu Evropskog prvenstva u Danskoj.

Crnogorska selekcija, u debiju novog selektora Kima Rasmusena, odigrala je dobar meč, u većem dijelu bila u vođstvu, ali u samom finišu nije imala dovoljno snage i koncentracije da trijumfuje protiv zvaničnog šampiona.

Francuska je prvi put povela u 52. minutu (21:20).

Crna Gora je u narednom napadu imala priliku da ponovo izjednači, ali nije realizovala sedmerac, odnosno lopta je nakon šuta Jovanke Radičević pogodila prečku.

Francuska je došla do prednosti od dva gola, koju je uspjela da sačuva.

Crna Gora je povela na startu 2:0, u 14. bilo je 5:3, a u 20. minutu 9:4.

Razlika je u 22. iznosila četiri gola (10:6), nakon čega je uslijedila serija od tri uzastopna pogotka francuskih rukometašica za minimalan zaostatak (10:9) u 26. minutu.

Crna Gora je do poluvremena još jednom imala dva gola prednosti (11:9), ali je nakon novog izjednačenja na odmor otišla sa golom prednosti (12:11).

Izabranice Kina Rasmusena u 37. minutu imale su ponovo tri gola prednosti (15:12), vodile su i 16:13, a posljednji put imale su prednost u 50. minutu (20:19).

U francuskoj selekciji po tri gola postigle su Kalidu Niakate, Klo Valentini, Laura Flipe i Asito Kajate.

U crnogorskoj reprezentaciji, Majda Mehmedović je postigla pet, Jovanka Radičević četiri, dok su sa po tri pogotka meč završiče Jelena Despotović, Đurđina Jauković i Ema Ramusović.

U drugom meču te grupe, u 20 sati i 30 minuta, sastaće se Danska i Slovenija.

Crna Gora će u drugom kolu, u nedjelju, igrati sa Danskom.