15. 12. 2020. 17:26 >> 19:32
3

EVROPSKO PRVENSTVO

"Lavice" remizirale za kraj

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore igrala je danas u Herningu sa Španijom neriješeno 26:26 (11:17), u utakmici posljednjeg, trećeg kola glavne runde Evropskog prvenstva u Danskoj.

Obje selekcije ranije su ostale bez šansi za polufinale i borbu za medalje, a crnogorske rukometašice šampionat su završile sa dva trijumfa, remijem i tri poraza.

U prvom dijelu slavile su protiv Slovenije 26:25 i poražene od Francuske 24:23 i Danske 28:19.

Na startu glavne runde izgubile su od Rusije 24:23, dok su u drugom kolu trijumfovale protiv Švedske 31:25.

Izabranice selektora Kima Rasmusena bile su, nakon slabijeg prvog poluvremena, na pragu novog iznenađenja, imale su napad za pobjedu, ali ga nijesu realizovale.

U nastavku su mogle i da izgube, ali je golman Ljubica Nenezić odlično intervenisala.

Crna Gora je, nakon početkog vođstva dozvolila rivalu da napravi seriju od 6:0, a u 16. minutu i da povede 11:3.

Španija je prednost od osam golova imala i dva minuta kasnije (12:4), dok je na poluvremenu bilo šest golova (17:11).

Crna Gora je serijom od pet uzastopnih pogodaka u 44. uspjela da izjednači na 20:20, a četiri minuta kansije i da ponovo povede (22:21).

U samom finišu vodila je i 23:22 i 24:23, ali je na kraju morala da se zadovolji bodom.

Najefikasnija u crnogorskom timu, na čijem se golu posebno istakla Ljubica Nenezić, bila je Jovanka Radičević sa sedam, Đurđina Jauković postigla je pet, a po gol manje Majda Mehmedović, Itana Grbić i Jelena Despotović.

Učesnici polufinala iz te grupe biće poznati nakon posljednja dva meča ovog kola, u kojem su rivali Francuska i Švedska, odnosno Danska i Rusija.