B92

27. 01. 2021. 22:10   >>  22:30

ŠVEDSKA DEKLASIRALA KATAR

Španija eliminisala Norvešku, Francuska jedva "preživjela" Mađarsku

Rukometaši Španije su odigrali odlično protiv Norveške i slavili sa 31:26 u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Egiptu.

U borbi za plasman u finale igraće protiv Danske, koja je poslije drame eliminisala domaćina.

"Crvena furija" je protiv vicešampiona svijeta slavila prije svega zahvaljujući dobroj igri u prvom poluvremenu, kada su stekli +6.

U drugom dijelu Norvežani su pojačali ritam, ali sve što su mogli bilo je da spuste razliku na -3.

Igralo se manje-više gol za gol i to je odgovaralo Španiji, koja je uspjela da zakaže duel u polufinalu sa Danskom.

Fantastičan je kao po običaju bio Aleks Dušebajev sa osam golova. Šest je dao Markan, a četiri Makeda.

Kod Norveške je najefikasniji bio Joendal. Najbolji igrač Sagosen je postigao četiri, baš koliko i Johanesen.

Švedska je nastavila sa odličnim partijama i deklasirala je Katar sa 35:23.

Iako su Skandinavci bili favoriti pred ovaj duel, niko nije mogao da očekuje ovako lak trijumf protiv osvajača srebra sa Svjetskog prvenstva 2015. godine.

Katar je vodio samo na startu meča, te jednom sredinom prvog poluvremena.

Do pauze Švedska je povećala prednost, a onda u nastavku demolirala rivala.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bili su Hrinc i Pelas sa po osam golova. Kod Katara se istakao Karlo Marco sa pet pogodaka.

Švedska će u polufinali igrati sa boljim iz duela u kojem se sastaju Francuska i Mađarska. Ove dvije ekipe trenutno igraju produžetke.

Najzanimljiviji duel odigran je u Gizi, gde su Francuzi savladali Mađarsku poslije preokreta sa 35:32 i to poslije produžetka.

Izabranici Gijoma Žila su veoma loše startovali meč i vrlo brzo imali šest golova zaostatka.

Sredinom prvog dijela Francuska je dodala gas, smanjila vođstvo Mađara, koji su ipak prednost zadržali do pauze.

Na početku drugog poluvremena igralo se oprezno na obje strane, gol za gol, da bi u 40. minutu Francuzi prvi put poveli na utakmici.

Nakon toga je u dva navrata bilo neriješeno, da bi u poslednjih 10 minuta najtrofejnija reprezentacija na sveijtu uspjela da napravi seriju.