08. 11. 2013. 19:57 >> 19:57
1

SEHA LIGA

Zagreb slavio na Cetinju

Rukometaši Lovćena poraženi su večeras na Cetinju od Zagreba 35:34 (16:15), u utakmici devetog kola regionalne SEHA Gasprom Južni tok lige.

To je šesti poraz cetinjskog tima, koji ove sezone u regionalnom takmičenju ima i po jedan trijumf i remi.

Hrvatski tim upisao je sedmi trijumf. Lovćen je večeras pružio snažan otpor hrvatskom šampionu, u 44. imao je prednost od tri gola (25:22), a posljednji put bio je u vođstvu u 51. minutu (29:28).

Branilac trofeja opravdao je ulogu favorita, u prvom poluvremenu imao je četiri gola prednosti (14:10), a u samom finišu imao je više snage i koncentracije da preokrene rezultat i dođe do pobjede.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Zlatko Horvat sa osam, dok je Jerko Matulić postigao šest golova.

U cetinjskom timu najbolji je bio Marko Drašković sa osam, dok su po pet golova postigli Milan Popović i Lukaš Ačruk.

Lovćen će u narednom kolu, 15. novembra, ugostiti Borac.

(mina, foto:handballme.me)