[ rtcg.me, mina ]

21. 03. 2021. 17:35   >>  22:00 31

BEZBOLAN PORAZ

"Lavice" ovjerile plasman u Tokio

Rukometašice Crne Gore igraće na Olimpijskim igrama, treći put u istoriji. Vizu za Tokio "lavice" su čekirale uprkos porazu od Rumunije 28:25 u posljednjem kolu kvalifikacionog turnira u Podgorici. Našoj selekciji je za plasman u Tokio bio dovoljan i poraz do četiri gola razlike.

Plasman u Tokio sa podgoričkog turnira izborila je i Norveška.

Rukometašice su druga nacionalna selekcija, nakon vaterpolista, koji će predstavljati Crnu Goru u Tokiju.

Rumunija je u većem dijelu meča bila u vođstvu, koje je više puta iznosilo dva gola.

Crna Gora je prvi put došla u vođstvo u 27. minutu (14:13), dok je u 50. prvi put razlika iznosila dva gola (23:21).

Prednost od dva gola imale su i u 54. (24:22)

U finišu meča Rumunija je uspjela da napravi preokret i dođe do pobjede, ali nedovoljne za plasman u Tokio.

U crnogorskoj selekciji, na čijem se golu istakla Ljubica Nenezić, najefikasnija je bila Đurđina Jauković sa devet, dok su po četiri gola postigle Itana Grbić i Jovanka Radičević.

U rumunskoj selekciji najbolja je bila Kristina Neagu sa 11 golova.

2. poluvrijeme

Po gol na obje strane u prvih minut i po 16:16. Neagu koristi sedmerac 17:16, isključena je Vukčević. Neagu nakon prodora 18:16. Nenezić brani sedmerac Neagu! Ostaje 19:17 za Rumunke...

Četvrti gol postiže Grbić 19:18. Jauković topovski sa devet metara za izjednačenje 19:19, 41. minut. Još jedan sedmerac brani Nenezić! Neagu je opet pogodila prečku iz sedmerca!

Po gol na obje strane, još 14 minuta do kraja 20:20. Jauković nastavlja da rešeta, opet vodimo 22:21. Opet Jauković, njen deveti gol 23:21, Tokio je sve bliže.

Bobana Klikovac za 24:22, imamo i igračicu više, sedam minuta do kraja. Poravnala je Neagu 24:24.

Stale su naše u finišu, što je Rumunija iskoristila da slavi 28:25, ali Crna Gora ide u Tokio!

1. poluvrijeme

Neagu iz prodora 1:0. Uzvratila je Grbić sa devet metara. Neagu je pretvorila sedmerac 4:2, isključena je Jauković.

Grbić je postigla gol sa igračicom manje 4:3, pet minuta igre. Džaferović je poravnala 5:5, koristimo dva igrača više. Stalno Rumunija , pogodila je Pristavica za vođstvo 7:6, sredina prvog dijela.

Koriste gošće igračicu više, opet imaju plus dva 8:6. Jauković je nakon sjajnog prodora smanjila na 8:7, potom je Nenezić odbranila udarac Neagu, kompletni smo. Opet Jauković, izjednačenje 8:8.

Igra se gol za gol 10:10, 22. minut. Pintea muči našu odbranu, postigla je gol i izborila drugo isključenje Jauković. Neagu za plus 2 - 13:11, imamo dvije igračice manje (isključena Pletikosić do kraja meča).

Memhedović je prvo izborila sedmerac (pogodila Radičević), a potom pogodila na prazan gol za izjednačenje 13:13. Neagu je pogodila prečku iz sedmerca, na drugoj strani Jauković donosi prvo vođstvo "lavicama" 14:13. Neriješeno je na poluvremenu 15:15.