11. 09. 2021. 20:26   >>  20:27 1

STAR LŠ

Ubjedljiv poraz Budućnost Bemaksa u Koprivnici

Rukometašice Budućnost Bemaksa poražene su na startu nove sezone Lige šampiona.

Budućnost je večeras u Koprivnici, u prvom kolu A grupe, od Podravke 29:22 (22:12).

Domaćin je, nakon serije od 5:0, u 15. minutu poveo 10:5, razlika je u 19. iznosila osam (14:6), a na poluvremenu deset golova (22:12).

Budućnost, koja je posljednji put uspjela da izjednači u osmom minutu (5:5), u finišu meča zaostatak je smanjila na sedam golova.

Podravku su do pobjede vodile Larisa Kalaus i Dejana Milosavljević sa po šest, dok je gol manje postigla Džijana Iljina.

U podgoričkom timu najbolja je bila Valerija Maslova sa osam, dok je Tatjana Brnović meč završila sa pet pogodaka.

Budućnost će u drugom kolu, 19. septembra, ugostiti Borusiju iz Dortmunda.