07. 12. 2013. 16:16 >> 22:20
14

SP - SRBIJA

"Lavice" startovale pobjedom

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore slavila je protiv Južne Koreje 24:22 u Beogradu, u utakmici prvog kola A grupe Svjetskog prvenstva u Srbiji.

Bolja igra u drugom poluvremenu i veća koncentracija u samom finišu omogućili su crnogorskoj selekciji da trijumfuje na otvaranju šampionata.

Južna Koreja je bolje počela meč i u 13. minutu stekla prednost od tri gola (6:3).

Serijom od četiri uzastopna pogotka crnogorske rukometašice preokrenule su rezultat u 20. minutu na 7:6.

Azijski prvak je do poluvremena još tri puta imao minimalno vođstvo, posljednji put (10:9) u 28. minutu.

Nastavak meča donio je bolju igru evropskih šampionki koje su u 33. minutu prvi put povele sa dva gola prednosti (13:11), koju su u 39. uvećali na tri (15:12).

U nastavku dva puta imali su priliku da prednost uvećaju na četiri gola, ali je nijesu iskopristili.

Pad koncentracije i nekoliko neiskorišćenih zicera iskoristila je Južna Koreja i u 55. minutu izjednačila rezultat 21:21, prvi i jedni put u drugom poluvremenu.

Sam finiš meča pripao je crnogorskoj selekciji, koja je sa dva uzastopna gola Katarine Bulatović i Milene Knežević, uz dva nerealizovana sedmereca Južne Koreje, došla do vođstva, koje je sačuvala do kraja.

Bulatović je bila najefikasnija u crnogorskoj selekciji sa sedam golova, Knežević je postigla šest, a po tri Jovanka Radičević i Marija Jovanović.

U južnokorejskoj selekciji najbolja je bila Vu Sun Hi sa osam pogodaka.