15. 01. 2014. 19:34 >> 08:20
2

EP - DANSKA

"Lavovi" namučili Hrvate

Završena je utakmica drugog kola D grupe Evropskog prvenstva u Danskoj, u kojoj je Crna Gora izgubila od Hrvatske sa 22:27. Naši rukometaši su u Kopenhagenu prvih pola sata odigrali dobro i zaostajali su samo gol razlike za komšijama 12:13, ali u drugom poluvremenu Hrvati su krenuli furiozno i brzo došli do 5 golova prednosti, što je uglavnom i bila razlika koju su održavali do samog kraja.

To je drugi poraz crnogorskih rukometaša, koji su na startu izgubili od Švedske 28:21, dok je Hrvatska upisala i drugi trijumf, nakon što je u prvom kolu savladala Bjelorusiju 33:22.

Izabranici selektora Zorana Kastratovića odigrali su večeras dobar meč i pružili snažan otpor, ali nijesu uspjeli da ugroze trijumf favorizovanog rivala.

Crna Gora je povela na startu 1:0, a vodila je i 2:1, 3:2 i 5:4.

Hrvatska, koja je prvi put povela u osmom minutu (4:3), nakon serije od četiri uzastopna pogotka povela je 8:5 u 15. minutu, a prednost tri gola imala je još tri puta (10:7, 11:8 i 13:10).

U nastavku, u 39. minutu, stekla je prednost od pet golova (18:13), u 41. bilo je 20:15, a u 56. minutu 26:21.

Crnogorski rukometaši više puta uspjeli da zaostatak smanje na tri gola, koliko je posljendji put bilo u 53. minutu (24:21).

Najefikasniji u hrvatskoj selekciji bio je Ivan Čupić sa šest, dok je Damir Bićanić postigao pet golova.

Najbolji u selekciji Crna Gore bio je Vasko Ševaljević sa devet, dok su Igor Marković i Mladen Rakčević postigli po četiri gola.

Istakao se i golman Rade Mijatović sa 13 odbrana.

U drugom meču D grupe, rukometaši Švedske razbili su Bjelorusiju 30:22, te drugom pobjedom obezbijedili narednu fazu Evropskog prvenstva.

Šveđane je protiv Bjelorusa predvodio Fredrik Petersen sa 8 golova, dok je Matijas Anderson imao 14 odbrana. S druge strane se istakao samo Serhej Rutenka sa 13 golova.

Crna Gora će u trećem kolu, u petak od 20 sati i 15 minuta, igrati sa Bjelorusijom.