24. 01. 2014. 22:59 >> 23:06

OBRAČUN SA FRANCUSKOM

Danska nakon preokreta do finala

Danska će igrati protiv Francuske u finalu Evropskog prvenstva na svom terenu, pošto je u drugom polufinalu savladala Hrvatsku nakon preokreta sa 29:27 (13:15).

Hrvati su tokom cijelog prvog poluvremena imali kontrolu igre i rezultata, ali su nakon 30 minuta imali samo dva gola viška (15:13).

U nastavku meča domaćin je počeo da igra kako zna, a puleni Ulriha Vilbeka su meč prelomili od 46. do 51. minuta kada su postavili bedem pred svojim golom.

Danska je u tom periodu stekla tri gola viška (26:23) i do kraja je sačuvala prednost.

Egert Magnusen bio je najbolji sa 8 golova iz 9 pokušaja, Teft Hansen je postigao 4, a Kristijansen 3 gola.

U ekipi Hrvatske, po 6 golova postigli su Kopljar i Horvat, a jedan manje Duvnjak.