19. 10. 2014. 20:30 >> 21:06

SIGURNA POBJEDA

"Plave" ubjedljive na startu LŠ

Rukometašice Budućnosti ubjedljivom pobjedom su startovale takmičenje u Ligi šampiona. U "Morači" je večeras savladan rival iz prošlosezonskog polufinala fajnal-fora, makedonski Vardar, rezultatom 23:17 (12:9).

Budućnost je bila dominantna od starta meča, favorizovane gošće su bile u podređenom položaju, samo su jednom bile u prednosti, i to u prvom minutu - 1:0.

U prvom poluvremnu "plave" su imale i do pet golova prednosti, predvodila ih je Katarina Bulatović, koja je do pauze postigla svih svojih pet golova. U nastavku Biljana Pavićević je bila pecizna, postigla je sedam golova uz samo jedan promašen šut.

Na golu je fantastična bila Marta Žderić, koja je na pravi način zamijenila povrijeđenu Klaru Voltering.

Početkom drugog poluvremena crnogorski prvak stekao je prednost od šest golova (17:11), dok je razlika u 42. minutu iznosila sedam pogodaka (18:11).

Vardar je u 49. minutu zaostatak smanjio na 19:15, ali je Budućnost serijom 3:0 prednost ponovo vratila na sedam golova (22:15) u 54. minutu i praktično već tada riješila sve dileme oko pobjednika.

Najefikasnija u pobjedničkom timu, na čijem golu se istakla Marta Žderić sa 16 odbrana, bila je Biljana Pavićević sa sedam, po pet golova postigle su Katarina Bulatović i Kristina Neagu, a jedan manje Dragana Cvijić.

U makedonskom timu najbolje su bile Andrea Penezić sa pet i Andrea Lekić sa četiri pogotka.

"Plave" će u narednom kolu, 25. okobra, gostovati ekipi Podravke, koja je danas doživjela težak poraz u Njemačkoj od Turingera - 20:33 (11:14). Hrvatski tim su uništile Katrin Engel i Nadja Nadgornaja koje su postigle po devet golova.

U grupi C, u skandinavskom derbiju Danski Viborg je ubjedljivo savladao Savehof iz Švedske sa 38:25 (16:15), a mađarski Đer je u svojoj dvorani bio siguran protiv Lokomotive iz Zagreba 32:23 (17:13).

BUDUĆNOST – VARDAR 23:17 (12:9)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 4.000. Sudije: Pandžić, Mosorinski (Srbija). Sedmerci: Budućnost 8 (4), Vardar 2 (2). Isključenja: Budućnost 6, Vardar 6 minuta.

BUDUĆNOST: Voltering, Rajčić, Žderić (17 odbrana), Petrović, Neagu 5, Dalbi, K. Bulatović 5 (3), N. Bulatović, Ramusović, Cvijić 4, Mehmedović, Despotović, Pavićević 7, Bizdra, Knežević 2 (1), Lazović.

VARDAR: Susljina (deset odbrana i četiri sedmerca), Petkovska, Radičević 1, Stojanovska, Mitova, Nikolić 1 (1), Lazović-Varlec 2, Dembele 2, Fernandez Molinos, Zebić 2, Althaus, Klikovac, Penezić 5 (1), Černoivanenko, Ihneva, Lekić 4.