19. 12. 2014. 19:27 >> 20:01
32

NAPAD ZAKAZAO

Poraz "lavica", u nedjelju za bronzu

Prvak Evrope je predao krunu - Crna Gora je poražena u polufinalu Evropskog prvenstva od Španije 19:18, pa će se u nedjelju boriti za bronzanu medalju. Naša selekcija gotovo cijelu utakmicu jurila prednost, ali jednostavno nije imala snage da nadoknadi pet golova minusa sa poluvremena. Previše je bilo izgubljenih lopti, a nije pomoglo ni to što Španija u drugom dijelu nije dala gol skoro 14 minuta!

Od početka se vidjelo da ćemo imati velikih problema u napadu, prvi gol naša selekcija je postigla tek u devetom minutu, kada je Radičević smanjila na 1:3. Međutim, Španjolke su djelovale svježije, brzo je bilo 6:2, pa je Adžić zatražio tajm-aut. To nije pomoglo, Čavez je sa crte donijela velikih pet golova prednosti "Furiji" 7:2.

Ni to nije bio kraj mukama, jer se razigrala Pinedo, postigla je dva gola, za 12:5. Naše su se malo trgle do odmora, napravile seriju 3:1 i nakon prvih 30 minuta bilo je 13:8 za Španiju.

U drugom dijelu, odbrana je podignuta na još veći nivo, ali napad nije funkcionisao, ipak je umor učinio svoje. Uz to, Navaro se razbranila, pa nijesmo mogli da uhvatimo priključak. Lako smo gubili loptu, nijesmo imali snage za neki kontranapad, a Radičević pri rezultatu 9:13 nije iskoristila sedmerac.

Ipak, i pored svega toga, čelična odbrana i Marina Rajčić su nas držali u igri, protivnik nije dao gol skoro 14 minuta, pa je nada u preokret bila živa. Crna Gora je prišla na minus 3, Penja je okončala crnu seriju svog tima (17:13), a do kraja je ostalo sedam minuta.

Adžićeva četa ni tada nije istakla "bijelu zastavu", Radičević se razigrala, postigla dva gola, pogodila je i Mehmedović, pa smo prišli na minus 1 18:17. Ipak, nijesmo mogli da napravimo još jedno čudo - Pinedo je ostala zaboravljena na crti i pogodila je za 19:17, a zatim smo izgubili još jednu loptu.

Odbranili smo se, Radičević je pogodila za 19:18, ali je do kraja ostalo još devet sekundi. Nakon tajm-auta Španija je lako sačuvala loptu i izborila finale!

U crnogorskoj selekciji istakla se Jovanka Radičević sa šest, dok je Katarina Bulatović postigla četiri gola.Najefikasnija u španskoj selekciji, na čijem se golu posebno istakla Silcija Navaro sa 18 odbrana, bila je Elizabet Pinedo sa pet pogodaka.