03. 05. 2015. 21:31 >> 23:40
6

KVALIFIKACIJE ZA EP

Siguran trijumf Crne Gore za 1. mjesto u grupi

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore savladala je u Baru Izrael u utakmici četvrtog kola četvrte grupe kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Poljskoj. Nošeni publikom, "lavovi" su dominirali i na kraju slavili sa 33:27 (16:13). Večerašnjom pobjedom naši rukometaši su zauzeli čelo tabele, pošto su Srbija i Island odigrali neriješeno.

Crna Gora je večeras dokazala da je bolja ekipa od Izraela, koji više nema šansi da se plasira na šampionat Evrope. Naši rukometaši su odigrali mirnije nego u petak u Izraelu.

Na startu meča igralo se gol za gol, a "crveni" su prvi put u prednost došli u 11. minutu (5:4) i od tada je nijesu ispuštali.

Do odlaska na odmor, stvorili su tri gola razlike, a u nastavku su potpuno zaustavili napade gostiju, prije svega najopasnijeg Levija, i brzim golovimai Melića "odlijepili" se na plus pet (19:14), a potom i plus šest (23:16). Nakon furioznog starta drugog dijela igre naših, Izrael nije imao snage da odgovri, jedino je pivot Apo zadavao probleme našoj odbrani.

Sjajan na golu bio je Ristanović, koji je sa klupe ušao u finišu prvog poluvremena i odbranio nekoliko zicera iz blizine. U posljednja dva minuta utakmice, među stativama je stao nedovoljno oporavljeni kapiten Rade Mijatović, ali njegovo odstustvo se ni večeras nije osjetilo.

U večerašnjem duelu proradio je Melić, koji je u Izraelu prepustio ulogu lidera mladim Cetinjanima Lipovini i Petričeviću. Izraelska odbrana nije imala rješenje za brzonogo krilo PSŽ-a, a ubojiti su bili i Radović i Čavor.

U našoj selekciji svi igrači su postizali golove. Najefikasniji, sa šest pogodaka, bili su Fahrudim Melić i Vasko Ševaljević, koji je kao i u prvom meču većinu postigao sa sedam metara, večeras pet. Čavor je postigao četiri gola, Popović, tri, po dva puta mrežu su zatresli Vujović, Božović, Borozan, Grbović i Lipovina, a po jednom su se u strijelce upisali Milašević i Radović.

Ristanović je upisao devet odbrana, Mijušković dvije, a Mijatović jednu, uz sedmerac.

Na drugoj strani, najbolji u bili Apo sa sedam golova i Levi koji je postigao dva manje. Stelman je dao četiri, a Gal tri pogotka.

Crna Gora se nakon četvrtog kola nalazi na prvom mjestu sa šest bodova, drugo mjesto dijele Island i Srbija sa popet bodova. Na poslednjem mjestu je Izralel bez bodova.

Izabranici Ljubomira Obradovića do kraja kvalifikacija igraće u Crnoj Gori protiv Srbije 10. juna i u gostima protiv Islanda 14. juna.

Meč odluke će najvjerovatnije biti sa Islanđanima, sa kojima ćemo se boriti za prvo mjeto u grupi.

Važno je što smo ih savladali u prvom okršaju u Baru, pošto na šampinat Evrope ide i najbolje trećeplasirana selekcija, kojoj će se računati samo bodovi protiv prve dvije.

TOK MEČA:

Drugo poluvrijeme:

U drugih 30 minuta izabranici Ljubomira Obradovića su pojačali ritam i u nijednom trenutku nijesu dozvolili Izraelcima da se vrate u meč i izbore neizvjesnu završnicu.

KRAJ MEČA!!! CRNA GORA JE DRUGI PUT U TRI DANA SAVLADALA IZRAEL I NAPRAVILA VAŽAN KORAK KA EVROPSKOM PRVENSTVU U POLJSKOJ!!!

Srbija i Island su u Nišu odigali neriješeno, tako da su "lavovi" sa šest bodova zauzeli prvo mjesto u grupi!!!

Tačku na duel umalo nije stavio Mijatović. Pokušao je sa svog gola da matira izraelskog kolegu na drugoj strani, ali je pogodio prečku

33:27 Ševaljević postiže svoj prvi gol iz igre, ukupno šesti

32:27 Levi se još jednom upisuje u strijelce

Atmosferu je dodatno podgrijao i Rade Mijatović odbranivši sedmerac!

Do kraja meča igraćemo sa igračem manje, Miloš Božović je isključen. Ali to je nebitno, pobjeda je u džepu, već se slavi na tribinama!!!!

32:26 Čavor postiže svoj četvrti gol

31:26 Efektan pogodak Hofmana, njegov drugi gol

31:25 Božović za sigurnu prednost u posljednih 3 minuta

30:25 Škalim vara Mijatovića

Kapiten Rade Mijatović staje na gol u finišu meča

30:24 Lijepa asistencija Radovića za Vujovića, koji ne griješi (55.min)

Tajm-aut naše selekcije, instrukcije selektora Obradovića za finiš meča

29:24 Snažan udarac Hofmana

29:23 Škalim pogađa nakon lijepe akcije Izraela (53.min)

29:22 Ševaljević nepogrješiv iz sedmeraca, koji je izborio Vujović (50.min)

28:22 Apo uzvraća svojim sedmim golom

28:21 Na drugoj strani Čavor postiže gol

Ristanović skida još jedan šut iz blizine, njegova sedma odbrana

27:21 Još jednom Melić pogađa mrežu Izraela (47.min)

26:21 Gal završava lijepu akciju gostiju

26:20 Melić ne griješi sa krila

25:20 Apo još jednom probija našu odbranu

25:19 Novi gol Apoa, najraspoloženijeg i izraelskoj selekciji u drugom poluvremenu

25:18 Ševaljević ne promašuje sa sedam metara (43.min)

24:18 Izraelci uspijevaju da sada igraju "gol za gol", strijelac je Stelman

24:17 Popović iz kontre postiže novi gol za naš tim

23:17 Gal smanjuje na šest razlike (40.min)

23:16 Još jednom Melić trese mrežu gostiju

Selektor gostiju Đukić primoran da traži tajm-aut

22:16 Melić postiže gol iz kontre i nastavlja seriju golova naše selekcije. Sada smo na +6!!!

21:16 Lijepo napravljen višak i efektan gol Popovića

20:16 Apo se razigrao

20:15 Borozan vraća pet golova prednosti. Igrač manje se nije osjetio u igri naših

greške na obje strane na startu nastavak, Ristanović brani zicer

Nastavljen je meč u barskoj dvorani "Topolica", s centra kreće crnogorska reprezentacija...

Prvo poluvrijeme:

Možemo biti zadovoljni nakon prvih 30 minuta. Imamo tri gola prednosti i igru s kojom možemo do važne pobjede. Najefikansiji u prvom dijelu u našoj reprezentaciji je Vasko Ševaljević sa tri pogotka (sva tri iz sedmeraca), dok su Čavor i Grbović postigli po dva. Na drugoj strani, kao u prvom meču najviše golova postigao je Levi, tri, isto kao i Stelman, a Apo i Gal su po dva puta tresli našu mrežu.

KRAJ POLUVREMENA!

16:13 Popović postiže gol u posljednjim sekundama poluvremena!!!

Završen je duel rivala iz naše grupe Srbija i Islanda su remizirali u Nišu - 25:25, tako da bi naša selekcija večerašnjom pobjedom izbila na prvo mjesto u grupi!!!!

15:13 Drugi vezani gol Apoa, minut do odlaska na pauzu

15:12 Božović postiže važan gol sa igračem manje, a na drugoj strani interveniše naš rezervni golman Ristanović

14:12 Apo sa pozicije pivota. Uz to, isključen je Petričević, pa ćemo skoro do kraja poluvremena iati igrača manje

14:11 Grbović efektnim lobom vraća našoj selekciji tri gola prednosti (27.min)

13:11 Treći gol Levija

13:10 Grbović s crte, nakon odlične asistencije Božovića

12:10 Izraelci uzvraćaju, takođe s krila

Koristimo četvrtu priliku da se domognemo tri gola predsnoti, nakon čega selektor gostiju odmah traži tajm-aut (24.min)

12:9 Radović s desnog krila

11:9 Sjajan gol Milaševića, taman kad je prijetio pasivan napad

10:9 Gal ponovo smanjuje na gol razlike

10:8 Ševaljević je još jednom bio siguran sa penala, koji je izborio Grbović (22.min)

Selektor Obradović traži prvi tajm-aut na utakmici

9:8 Stelman kažnjava grešku u našoj odbrani

9:7 Sedmerac za našu selekciju realizuje Ševaljević (19.min)

8:7 Sičenko prlazi našu odbarni i pogađa mrežu

Izrael je kompletan, postigli smo dva gola sa igračem više, ali nijesmo primili nijedan (17.min)

8:6 Čavor postiže svoj drugi pogoidak, za novo vođsvo od dva gola

Golman Mijušković polako ulazi u ritam, njegova druga obrana na meču

7:6 Brzo koristimo brojčanu prednost. Čavor pogađa

Prvo ikslučenje na meču, na dva minuta je suspendovan Kofman

6:6 Izjendačenje Izraela nakon brze kontre (13.min)

6:5 Levi na drugoj strani brzo uzvraća

6:4 Prvi put imamo dva gola prednosti, mrežu je pogodio Petričević

5:4 Opet vodimo, pivot Kankaraš je strijelac (10.min)

4:4 Izrael postiže četvrti gol, nakon loše kontre naših

4:3 Crna Gora prvi put vodi, Ševaljević pogaša sa sedam metara (7.min)

3:3 Vladan Lipovina za novo poravnnjanje

2:3 Neitan vraća goste u prednost

Ševaljević pogađa okvir gola, prvi neiskorišten napad naših (4.min)

2:2 Novi gol sa krila naše selekcije, ovog puta Miloš Mujović

1:2 POnovo gosti pogađaju našu mrežu

1:1 Melić završava naš prvi napad

1:0 Gosti postižu prvi gol na meču, strijelac je bio Levi, koji je u Tel Avivu bio najefikasniji igrač meča

Prvi napad imaju rukometaši Izraela...

Crna Gora je prvi međusobni duel, u četvrtak u Tel Avivu, dobila 22:19, a izabranicima Ljuba Obradovića je prijeko potrebna pobjeda i večeras u Baru, kojom bi bili blizu ispunjenja zacrtanog cilja.

U dvorani "Topolica" je fantastična atmosfera, pa se nadamo da će uz podršku sa tribina naši rukometaši ponoviti uspjeh od prije tri dana.

U dosadašnjem dijelu takmičenja imamo i trijumf protiv Islanda (25:24) i poraz od Srbije (25:21).

U našoj grupi, završen je duel Srbije i Islanda, neriješenim rezultatom 25:25

Ostale današnje rezultate u kvalifikacijama za EP može pogledati na OVOM LINKU.